Minižáci klubu Házená Poděbrady se zúčastnili přípravného turnaje miniházené 4+1, který pořádala Jiskra Zruč nad Sázavou. Na turnaji, kde se počítalo skóre, se postupně utkali s družstvy domácí Zruče nad Sázavou, Kutné Hory I, Kutné Hory II a Ledče nad Sázavou. I tentokrát se na turnaji představili úplní nováčci, kteří začali trénovat na začátku června a vůbec se na hřišti neztratili, když všichni hráči dostali na hřišti naprosto stejný časový prostor. Celková bilance týmu byla velice vyrovnána, nejdříve dvě těsné porážky, po kterých následovala dvě jasná vítězství.

V úvodních dvou duelech byla na všech dětech vidět mírná nervozita a to zejména v útočné fázi, kterou podpořila možné také únava z velkého vedra. Zejména v utkání s domácí Jiskrou Zruč se kompletně celému týmu nedařila střelba, když v celém utkání se podařilo vstřelit pouhé čtyři branky a vzhledem k sedmi inkasovaným, nemohl tým mladých poděbradských házenkářů pomýšlet na výhru. Ve druhém utkání s týmem Sparta Kutná Hora I sice z pohledu střelby došlo ke značnému zlepšení, když se podařilo skórovat hned osmkrát, nicméně to nebylo podpořeno kvalitní osobní obranou a obdržených deset branek toto potvrzení jen potvrzuje. V posledních dvou utkáních již celý tým začal plnit pokyny trenérů, když jak Spartě Kutná Hora, tak týmu Házená Ledeč dokázal shodně vstřelit čtrnáct branek a díky již dobře zvládnuté osobní obraně vyhrál. Inkasoval v prvním případě čtyři a ve druhém pouhé tři branky.

„Jen nutné pochválit také úplné nováčky týmu, Jakuba Ottu, Sunnyho Molhance a Adama Pošíka, kteří se postupně v průběhu turnaje zlepšovali a to i díky tomu, že všichni dostali na hřišti stejný prostor,“ těšilo poděbradského trenéra Tomáše Vejvara.

Mezi střelce se dokázali v průběhu turnaje zapsat Matěj Beneš 18x, Šimon Škoch 7x, Ondřej Beneš 6x, David Matúšek 4x, Sebastián Martinec 3x, Jakub Otta 2x. Dále na hřišti své první zkušenosti sbíral Michal Daněk. V brance se průběhu celého turnaje vystřídalo téměř celé družstvo, když jednotliví brankaři předvedli celou řadu pěkný zákroků.

„Jak už bývá tradicí, na turnaji mladé poděbradské házenkáře povzbuzovali fanoušci z řad rodičů, prarodičů či sourozenců, za což jim patří velký dík,“ uvedl kouč Vejvar.

Již příští týden všechny děti z poděbradského házenkářského klubu čeká závěrečný turnaj jarní sezony a sice v sobotu 26. června se zúčastní Prague Open Beach Handball, kde si poprvé vyzkouší plážovou házenou.

A na úplný závěr si všechny děti z klubu Házená Poděbrady v rámci posledního tréninku poměří síly v již tradičním utkání proti rodičům. (mal)