Pětadvacetimetrový bazén pod boleslavskou sokolovnou doslova praskal ve švech. Na startovní bloky nastoupilo téměř 230 nejmladších talentovaných vyznavačů plavání z 22 oddílů z celé republiky. Mezi startujícími byli nejen desítky plavců ze všech koutů Středočeského kraje, ale i z ostatních míst celé republiky. Přijeli malí závodníci z Tábora, Plzně, Litvínova, ale i dalších měst.

Z nejvzdálenějšího místa přijel do Boleslavi závodit Martin Pospíšil z Boskovic a daleká cesta se mu vyplatila. Stal se totiž králem v závodě na 100 motýlek, kde časem 1:22,30 vybojoval zlatou medaili a nechal za sebou všechny soupeře této disciplíny. Poradil si i s nejrychlejším Středočechem Zahradníkem z Loko Beroun, kterého nechal za sebou o více než čtyři vteřiny.

Nejvýraznější postavou mladoboleslavských barev se stala Jolana Hojsáková. Šestkrát si doplavala pro zlato a k tomu přidala i tři osobní rekordy. Své rekordy překonala na 100 metrů motýlek (1:19,2), 100 metrů prsa (1:25,8) a 100 metrů polohový závod (1:17,50).

Medaile pro Auto Škodu Mladá Boleslav dále vyplavaly Hercík, Motl, Šoutová, Žáková a Kozmerová a dovršili tak medailovou sbírku po svůj plavecký oddíl na jedenáct kovů.

Přesto ve srovnání s loňským ročníkem znamenal počet úspěchů pro boleslavské plavce ústup ze slávy a pro trenéry Auto Škody tak nastal důvod k zamyšlení.

Mladoboleslavská vlnka měla báječnou atmosféru a účastníci se na ni prezentovali nadějnými výkony.

OLDŘICH KŘÍŽEK