Členská základna plavců čítala více než stovku plavců. Od ledna 2011 bylo v klubu zapsáno 111 plavců (51 v závodních družstvech a 60 v přípravkách.
V letní sezoně SKP reprezentovalo na závodech padesát pět plavců.

O více než stovku plavců se v zimní sezoně staralo deset trenérů. Plavci a plavkyně se zúčastnili devětadvaceti závodů během letní sezony 2011.

Svěřenci trenérů Martina Pološčuka a Leony Petrákové zcela bez ostychu zasáhli do plaveckých bojů na závodech. Drtivá většina z nich dosáhla obdivuhodných výsledků, překonávala osobáky jako na běžícím pásu.

Nejvyšší vrcholné plavecké soutěže republiky nebyly bez účasti plavců SKP – naopak – plavci a plavkyně byli mezi nejlepšími vidět. „Poprvé v historii jsme získali titul Přeborníka České republiky žactva a na Pohárech České republiky zatím největší úspěch v historii klubu – osm medailí. Na dorosteneckém i dospěláckém mistrovství jsme měli svého zástupce ve finále,“ řekla trenérka klubu Ivana Davídková.

Husarský kousek se podařil Agátě Čechové, která se stala mistryní republiky v disciplíně 200 metrů motýlek a třetí skončila na poloviční trati.

„Po hodnocení zimní sezony 2010 přibylo na tvářích trenérů několik vrásek, protože laťka byla nastavena hodně vysoko a všichni měli obavy, zda jde výsledky ještě zlepšit… S našimi počty tréninků, s naší základnou, s naším finančním rozpočtem,“ uvedl Davídková. „A teď přišla euforie ze sezony letní 2011. Takový úspěch nečekali ani největší optimisté. Ale. Je to výsledek tvrdé práce všech, tedy takřka všech, plavců a všech trenérů – od přípravky počínaje a A – družstvem konče,“ dodal spokojená trenérka Davídková.