Mladší žáci nymburské Lokomotivy David Noll a Vojtěch Blažek se vypravili bojovat do Kopřivnice na mistrovství republiky v plavání. Trio starších žákyň ve složení Klára Kotrmanová, Šárka Vosecká a Eliška Zelená zamířilo do bazénu do Plzně.

V silné konkurenci z celé České republiky se nejlépe dokázal prosadit dvanáctiletý David Noll, který na trati 100 metrů motýl nenašel přemožitele a vybojoval mistrovský titul.

Radost měl také ze stříbrných medailí na tratích 50 metrů volný způsob a 100 metrů volný způsob. Naopak smutný byl z „bramborových“ medailí na tratích 100 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob. V Kopřivnici oddíl Lokomotivy reprezentoval i Vojtěch Blažek. V letní sezoně si výrazně zlepšil svá osobní maxima na dlouhých tratí a na náročné trati 400 metrů polohový závod dohmátl na 10. místě, na prsařských tratí skončil na 14. a 18. místě. „Vojta zasluhuje pochvalu za zodpovědný přístup k tréninku a bojovnost,“ pochválila svěřence trenérka oddílu Ivana Řeháková.

Děvčata v Plzni se také snažila, ale výsledky nebyly tak zářivé. Do první desítky se vešla pouze Šárka Vosecká na 100 metrů prsa. Vyplavala si ještě účast na dalších pěti tratí (200 PZ, 100 Z, 200 Z, 400 PZ). Eliška Zelená, jako jediná z plzeňského trojlístku, dokázala zlepšit svá osobní maxima, a obsadila dvě 12. místa (200 M a 800 VZ). „Její výkonnost se stále zlepšuje, uvidíme, čím nás mile překvapí v zimní sezoně,“ uvedla na její adresu trenérka. Klára Kotrmanová vyplavala dvě 17. místa (400 VZ a 400 PZ) a 18. místo (200 M).

„Velké gratulace letí od všech trenérů i plavců Davidu Nollovi za skvělou reprezentaci Lokomotivy Nymburk. Jeho reprezentační povinnosti však MČR ještě nekončí. David odjíždí s výběrem plavců Středočeského kraje na Olympiádu dětí a mládeže,“ dodal Řeháková.