Pohár ČR jedenáctiletého žactva

Z výpravy Lokomotivy Nymburk v Domažlicích nejlépe zaplavala Daniela Mourková, která vybojovala tři stříbrné medaile a to na 200 metrů volný způsob, 400 metrů volný způsob a 800 metrů ve stejné disciplíně. A k tomu ještě jednu bronzovou medaili na 100 metrů volný způsob. „V některých disciplínách si zaplavala letošní nejlepší maxima,“ řekl k výkonu nymburské úspěšné závodnice předseda plaveckého oddílu Michal Hrstka.

Štěpán Felgr vzhledem k delšímu výpadku zapříčiněnému nemocí také zaplaval velice slušné časy a prokázal svoji bojovnost, zejména v závodě 200 metrů volný způsob, kde bral šesté místo. „Také Štěpán si v některých disciplínách zaplaval letošní maxima,“ hlesl předseda.

Třetí do party Dominik Zbořil také prokázal svoji bojovnost a na své první „republice“ se statečně popral s konkurencí. Simona Němcová byla také na své první „republice“ a sbírala první velké zkušenosti.

„Jinak si myslím, že se závody vydařily a závodníci Lokomotivy Nymburk neudělali ostudu,“ uvedl Michal Hrstka.

Pohár desetiletého žactva

Pohár desetiletých přinesl Lokomotivě bronz ve štafetě. Poháru ČR desetiletého žactva v Praze se zúčastnily čtyři plavkyně oddílu Eliška Rašková, Bára Parschová, Tereza Jeřábková a Adéla Dobrkovská.

„Eliška Rašková si z našich plavkyň vedla nejlépe a umístila se dvakrát do desátého místa,“ řekl šéf klubu.

S dalším dobrým výsledkem ji následovala Bára Parschová, která se umístila jednou do desátého místa.

I když Tereza Jeřábková a Adéla Dobrkovská se neumístily do nejlepší desítky, tak si vylepšili svá osobní maxima.

„Všem děvčatům děkujeme za účast a blahopřejeme jim k 3. místu,“ dodal Hrstka.