O první medailovou nadílku se postarala Daniela Mourková a Štěpán Felgr, kteří z kladenského bazénu vylovili deset medailí. O šest se postarala Daniela, která získala na tratích 200 VZ, 800 VZ, 100 VZ, 400 VZ titul Přebornice Středočeského kraje žactva a radost měla i ze dvou stříbrných medailí. Štěpán vybojoval přebornický titul na trati 100 PZ a 3 x stříbro.

Na Letní přebor Středočeského kraje žactva se do Příbrami vypravilo devět plavců. V konkurenci dvanácti oddílů se dokázal nejlépe prosadit David Noll, který se může pyšnit osmi přebornickými tituly a svoji zlatou sbírku obohatil o bronzovou medaili. „David si svými zaplavanými časy otevřel cestu bojovat na Mistrovství ČR o kovy nejcennější,“ řekla trenérka LoNy Ivana Řeháková.

Klára Kotrmanová vyplavala tři stříbrné medaile a tři bronzy, Šárka Vosecká byla druhá a dvakrát třetí. Do čtyřlístku medailistů ještě patří Vojtěch Blažek. Obsadil 2. místo. Na prsařské trati dohmátl třetí.

Štafeta dívek ve složení Klára Kotrmanová, Šárka Vosecká, Eliška Zelená a Kateřina Dvořáková vybojovala dvě bronzové medaile.

Na stupně vítězů v individuálních soutěží sice nevystoupili, ale svá osobní maxima vylepšili E. Zelená, K. Dvořáková A. Štancl, M. Žárský a J. Pokorná.

„Časy, které zaplavali plavci na těchto závodech, jsou nominační na MČR a nám nezbývá, než jim držet palce, aby do nejvyšší soutěže postoupilo co nejvíce našich závodníků,“ dodala trenérka.