Za účasti devatenácti oddílů z celé republiky se plavaly krátké tratě v délce 50 a 100 metrů.

Sprinterský víceboj (4 x 50 metrů motýl, znak, prsa, kraul) prověřil všestrannost plavců a také odkryl rezervy, které se musí v letní sezoně dopilovat.

Nejvyrovnanější výkony a celkové páté místo v kategorii mužů vybojoval ve víceboji Jakub Řehák, který si odvezl ještě bronzovou medaili na trati 100 metrů PZ.

Mezi další úspěšné plavce Lokomotivy patří i Michaela Vecková, která vyplavala první místo na trati 100 m K, 2. místo na 100 m M a v celkovém pořadí čtyřboje se umístila na šestém místě. Mezi další medailistky patří i Šárka Vosecká, která si odvezla druhé místo na 100 m P a Lucie Niedrlová, jenž byla bronzová na 100 m M.

Novými osobními rekordy se blýskli Aleš Štancl, Daniela Mourková, Daniela Dvořáková a Julie Pokorná.

„Přejeme všem plavcům našeho družstva, ať se jejich výkony stále vylepšují a nezapomínejme na staré dobré pořekadlo, že bez poctivé tréninkové píle, nebudou zasloužené medailové koláče,“ řekl předseda klubu Michal Hrstka.