Dvacet tři umístění na stupních vítězů je vynikajícím úspěchem nymburského mládí, neboť se v Náchodě sešla nejen plavecká konkurence z Čech, ale i z Polska. „Obrovským a milým překvapením byli naši nejmladší. Na Filipovi Benešovi a Sandře Petrákové se určitě v kladném smyslu projevilo soustředění v Brandýse. Osobáčky byly opravdu velké, Adéla Hrušková ačkoli v Brandýse nebyla, překvapila nesmírnou bojovností," uvedl trenérka SKP Ivana Davídková. „Zlepšením potěšili i Eliška Šafrová a Bártík Kubiš," řekla trenérka.

Desetileté „mazačky" se mezi sebou popraly o medaile. Moc dalších závodnic mezi sebe nepustily. K. Apltauerová si vyplavala dvě prvenství ve  zlepšených osobáčcích. Bojovnice V. Šilarová si doplavala v každém startu pro diplom. Vítězství a nádherný čas na 50 m prsa si vyplavala B. Matoušová. Na medaili si sáhly J. Peková i A. Drahovzalová.

Ani v Náchodě nenašla konkurenci stále se zlepšující N. Drahovzalová, která znovu posunula své časy na prsa a polohovku směrem k nejužší české špičce. B. Šilarová a V. Szitová sice vyhrály své hlavní disciplíny, všechny osobáky ale v Náchodě odolaly.

„Plavecký výlet mimo středočeský kraj byl určitě dobrým rozhodnutím a pro plavce další motivací. Velký počet medailí, ale hlavně další zlepšení výkonnosti u drtivé většiny je potěšujícím faktem," dodala Davídková.