Nikola vyplavala osmé místo na 200 metrů motýlek fantastickým osobákem o šest sekund, na poloviční trati si znovu vytvořila ohromný osobák a brala dvanácté místo v republice. Motýlkářské super výkony podpořila výborným výkonem na 200 m prsa. Matyáš překvapil ohromným zlepšením v kraulařských disciplínách. Osobák na 400 m o šest sekund a na 1500 m kraul byl osobák o pětačtyřicet sekund.

„Gratulujeme našim nejstarším žákům a všichni pěvně věříme, že současné výkony je podpoří v kategorii dorostu,“ uvedla trenérka SKP Ivana Davídková.

Dvě plavkyně SKP se vydaly hájit barvy SKP do Trutnova. Skvěle „našlápnutá“ Saša Šimonová a stálá opora Agáta Čechová. Obě dvě ve skvělé náladě absolvovaly páteční trénink. Problém začal v sobotu s kombinézami. Tento fakt neustála Saša a bylo „vymalováno“. Plavkyně, která měla ze všech plavců na mistrácích největší fazonu, to nezvládla. Naopak Agáta se cítila ve formě a v tomto rozpoložení nastoupila na svůj hlavní start – 200 metrů motýlek. Po sto padesáti metrech byl závod vyrovnaný, ale poslední skvělá obrátka Agáty rozhodla o zisku zlaté medaile a titulu mistryně republiky staršího žactva. A radost byla hodně velká. Saša se skvěle umístila na 100 m prsa - byla šestá a pak zazářila osobákem na 200 m polohový závod. „Pak bohužel usnula. Je to obrovská škoda, protože z pozice trenérky byla právě tou, která měla hrabat osobáky i umístění. Agáta naopak skvěle zvládla i poloviční trať a na 100 motýlek vyplavala bronz,“ řekla trenérka Davídková.