Letošním hostem, který předával nejúspěšnějším plavcům i nejmladším plaveckým nadějím ceny, byla vynikající česká plavkyně, reprezentantka ČR, česká rekordmanka a účastnice OH v Pekingu Sandra Kazíková. Mimo úkolu rozdat ceny, poskytla Sandra moderátorům rozhovor, ve kterém padaly připravené otázky z plaveckého světa ale i otázky rodičů a přítomných plavců. Všichni se dozvěděli spoustu zajímavých informací, vyslechli příhody z plavecké kariéry a maličko nakoukli i do soukromí Sandry.

Plavcem SKP roku 2008 se stala Tereza Hrbková, finalistka Letního mistrovství ČR dorostu před druhou Anežkou Novákovou, úspěšnou reprezentantkou SKP na žákovských mistrovstvích ČR a třetím Matoušem Holubem, který si přivezl umístění do desítky nejlepších starších žáků v ČR.
Pro titul Skokan roku 2008 si doplavala Agáta Čechová, medailistka na Poháru ČR. Druhé místo získal Matyáš Rychetský a třetí skončil Tomáš Gajdušek. Tato kategorie je vypsána pro plavce s největším výkonnostním zlepšením.

Veřejnou webovou anketu o titul „Plavec SKP roku 2008“ s přehledem vyhrála Agáta Čechová.

Tradiční sportovně slavnostní podvečer se letos opravdu povedl, spokojení odcházeli organizátoři a trenéři, neboť účast byla opravdu vysoká. Nadšení odcházeli nejmladší plavci klubu, neboť na krku si odnášeli medaili či v ruce krásnou plaketku. S hrdostí a poháry v ruce se domů rozešli ocenění ve dvou hlavních kategoriích. S pocitem uspokojení odjížděla i Sandra Kazíková, kterou akce nadchla.