Mezi ostřílenými plavci zvučných jmen z neméně zvučných sportovních center a vysokoškolských klubů se objevili i tři nymburští dorostenci, Veronika Malá, Bára Řeháková a Jakub Řehák.

Jejich výkony však měly i mezi seniory svou kvalitu a ve dvou případech je posunuly dále z dopoledních rozplaveb. Na znakařských tratích si svou příslušnost mezi českou elitou potvrdil Řehák, který se na trati 50m znak, probojoval do semifinálového závodu a o pouhých tři setiny vteřiny nepostoupil do samotného finále. Vytvořil si nový osobní rekord a v celkovém pořadí ho jeho čas vynesl na skvělé desáté místo v ČR.

Mladší nymburské účastnici Veronice Malé se povedlo překonat čtyřikrát osobní maximum a co víc, postoupila do finále B na trati 400m polohový závod.

„V krásném čase si doplavala v tomto náročném finálovém závodě pro druhé místo a v celkovém pořadí obsadila, stejně jako Řehák, úžasné desáté místo v kategorii dospělých,“ uvedl kouč nymburských plavců Michal Hrstka.

Báře Řehákové se závody změnily v boj proti nachlazení a tak měla kromě ostatních plavkyň, ještě jednoho soupeře v podobě virózy. Zdravotní komplikace nedovolily Báře naplno předvést kvalitní časy.

Zimní Mistrovství ČR přineslo řadu zajímavých momentů a kromě vlastních závodů a plnění limitů na evropské a světové soutěže.

„Výkony našich plavců mi udělaly velkou radost a jsou dobrou známkou i motivací pro přípravu na náročnou letní sezonu, kde půjde i o nominaci na Mistrovství Evropy juniorů.“ Dodal trenér A družstva Lokomotivy Nymburk Michal Hrstka.