„Tyto závody jsou vždy vyvrcholením celoroční přípravy a obrazem pro trenéry k další práci," řekl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa.

Kanoistům Lokomotivy Nymburk se mimořádně dařilo. Vítězství a medaile získávali ve všech kategoriích, od benjamínků až po veteránské kategorie.

Skvělého výsledku dosáhl Petr Fuksa junior, který získal šestkrát titul Mistr ČR a ještě přidal jedno stříbro v oddílové C4. Zvítězil v kategorii dorostenců C1 200m, 500m, 1000m, v disciplíně C2 200m, 500m, 1000m a stříbro v kategorii C4.

Pozadu nezůstal ani Dan Kořínek, který byl třikrát zlatý v závodě C2  200m, 500m, 1000m a čtyřikrát stříbrný v závodě C1 200m, 500m, 1000m a C4 1000m.

Třetí v úspěšnosti byl David Volák, kajakář závodící v kategorii dorostenců teprve prvním rokem a dokázal zvítězit v singlkajaku na trati 200 a 500m.
Nejúspěšnějším závodníkem v žákovské kategorii byl Mikuláš Mareš, který mezi kanoisty získal na C1 třikrát  stříbro a to na tratích 1000m, 500m, 200m, na kanoi dvojic 1000m a zlatou medaili, stříbro na C2 500m a zlato C4 1000m.

Patrik Toupal získal dva tituly Mistra ČR v disciplíně C2 1000m a C4 1000m, v C2 500m přidal ještě stříbrnou medaili. „Jeho výsledky jsou o to cennější, že v žákovské kategorii závodí prvním rokem," chválil nadějného závodníka Fuksa.

David Toupal získal jeden  titul Mistr ČR a to v závodě  C4 1000m a přidal ještě čtvrté místo v závodě C1 200m a další tři finálová umístění v C1 i C2.
Matyáš Plaček je Mistr ČR v C4 1000m a finálová umístění na C1 i C2 jsou odměnou za celoroční tréninkovou píli.

V kategorii benjamínci se dařilo kanoistům. Petr Tettinger dojel na druhém místě v nejmladší kategorii, a ve starších kanoistech skončil na třetím místě Lukáš Bacílek a na pátém místě Tomáš Bürger. Velké zlepšení prokázal i Petr Vilímek. Všem výše jmenovaným se dařilo i na deblkanoích, kde posádka Bacílek – Tettinger obsadila třetí místo a Vilímek – Bürger obsadili čtvrté místo.

V kategorii benjamínků kajakářů se nejvíce dařilo již zkušenému závodníkovi Tomáši Hradilovi, který na 1000m skončil na sedmém místě a na 200m zvítězil ve druhém finále.

„Velice milým překvapením byly výkony dalších kajakářů, kteří jezdí teprve první sezonu," uvedl předseda Lokomotivy. Tomáš Kysilka, Kryštof  Kupec, Adam Špaček a velkým zlepšením překvapil František Kulich.

Potěšením pro trenéry oddílu je i účast děvčat, která bojovala v mistrovských závodech. V dorostenecké kategorii Lucie Niedrlová, v žákovské Lucie Kelymanová a v benjamínkách Bára Vohradská a Tereza Tettingerová.

Na závěr se musíme zmínit i o kategorii veteránů, kde v kategorii B zvítězil Petr Bubanec před Liborem Krejčím a to v závodě na 1000m. V kategorii A zvítězil Marek Černý v závodě na 200m a Pavel Semecký v kategorii A na 200m dojel na druhém místě. Ve veteránech skupiny D zvítězil Libor Smolík v závodě na 200m, v této kategorii mohli startovat ještě Ondra Petr, který dal přednost boji s mladšími závodníky a svými výsledky přesvědčil, že udělal dobře. Za jeho zády skončili závodníci daleko mladší a dokonce i závodníci připravující se ve střediscích vrcholového sportu.

Petr Bubanec ať věkem již veterán dokázal na tomto mistrovství míru svého talentu, když si „odskočil" mezi „mladé" a v kategorii C2 spolu s Danem Drahokoupilem získali titul Mistr ČR na 200m a po chvíli přidali další a to v kategorii C4 200m kde ve složení Bubanec, Drahokoupil, Petr, Jirásek jasně zvítězili.

„Velice zdařilé mistrovství rychlostních kanoistů rozhodlo i o nominaci na závody OH nadějí. Jedná se o závodníky 15 – 17 let a naši republiku budou reprezentovat  na kanoi Petr Fuksa jr., Dan Kořínek a Adam Holenka, a v kajacích David Volák. Věříme, že i na těchto mezinárodních závodech budou naši borci úspěšní," dodal Fuksa.