„Jsem moc spokojená, dala jsem si po delší době pořádný osobák, loni to bylo jen o dvě vteřiny, tak to je na dvacítce nic," usmívala se staronová šampionka Pelantová.

Čtvrtá byla Anežka Drahotová a společně s Pelantovou zvítězily v mezistátním sedmiutkání dvoučlenných družstev před Itálií a Slovenskem.

Schrom se stal šampionem poprvé a v celkovém pořadí obsadil 24. místo. Zvítězil dvacetiletý Kolumbijec Eider Árevalo v rekordu závodu 1:19:45 před Norem Erikem Tyssem a slovenským obhájcem prvenství Matejem Tóthem.

Schrom podtrhl úspěch  osobním rekordem 1:28:32, který jej posunul do Tampere na ME do 22 let. „Nešlo mi ani tak o titul, chtěl jsem to rozejít rovnoměrně na limit na Evropu. Myslím, že mi to sedlo a kdybych nešel na ten čas, tak jsem mohl jít i o něco rychleji," nechal se v cíli slyšet novopečený šampion, který věří, že by mohl v dalších závodech čas až o minutu a půl srazit. „Déšť na začátku osvěžil a jak vysvitlo sluníčko, bylo to super a hnalo to dopředu," řekl k aprílovému počasí Schrom.

Mezistátní utkání se stalo kořistí Italů, Schrom s českým šampionem z předchozích tří let Karlem Ketnerem obsadili poslední sedmé místo.

(mal, čtk)