Co je podle vás těžší? Získat titul pro nejlepšího sportovce nebo prvenství na poli sportovním?
Určitě na tom poli sportovním je to těžší, tam musí člověk hodně dřít. Ale tohle je fakt krásný pocit, je to takové poděkování za sportovní činnost, kterou člověk dělá. 

Máte za sebou spoustu úspěchů. Který z nich považujete za ten nejvýraznější?
Nejvíce titul mistra Evropy a pak páté místo na mistrovství světa. To je pro mě nejvíc.

Kam tedy řadíte úspěch z naší ankety?
Hned za ně, na třetí místo (smích).

Už jste vymyslel, kam si trofej vystavíte?
Určitě. U maminky mám jednu místnost, tam se to vejde.

Co vás čeká v tomto roce v silovém trojboji?
Je tam mistrovství Evropy a pak mistrovství světa v trojboji a dále obě tyto soutěže v benčpresu. A dvakrát mistrovství republiky.

Na tohle všechno se teď budete připravovat?
Přesně tak. Soutěže jsou v létě, takže zatím je čas. Ale pak to jde rychle za sebou. Nyní se tedy s Karlem (Ruso – pozn. redakce) připravujeme a trénujeme.

Jak to jde všechno skloubit s prací? Tréninky, soutěže, cestování…
Je to těžké. Hodně těžké. V osm hodin večer přijdu domů, sednu do auta a jedeme na trénink. Ten skončí ve dvanáct hodin, v půl jedné jsem doma a ve čtyři vstávám do práce.

A kolikrát v týdnu tohle absolvujete?
Třikrát za týden. 

Co pak děláte, když máte volný den?
Odpočívám, regeneruji. Nějaké masáže a tak podobně.

Jak dlouho se vůbec tomuto sportu věnujete?
Asi takových patnáct let. Předtím jsem se věnoval asi tak čtyři roky z boxu. Z něj jsem přešel na silový trojboj, viděl jsem, že tady mám větší šanci, že mám větší sílu a že jsem těžší. 

O Nymburku se dá říct, že je basketbalové město nebo město rychlostní kanoistiky. Díky vám a předloni i díky Karlovi Ruso jste hodně zviditelnili i silový trojboj…
Náš oddíl patří mezi nejlepší v republice. Vlastně je zatím nejlepší. A já jsem toho součástí a to mě těší nejvíc. Mám kolem sebe dobré kluky, trenér je vynikající, máme parádní zázemí, takže to je super. Chtěl bych tímto poděkovat trenérovi, klukům z oddílu a za podporu Městu Nymburk.