Plavecký klub SKP Nymburk odjel po „obrovských odhláškách"  reprezentovat 28 plavců. „Skvělá parta se projevovala nejen na suchu, ale i ve vodě. Závody nebyly pouze soutěží jednotlivců, ale bojovalo se i o nádherné poháry v bodování týmů," řekla trenérka klubu Ivana Davídková.

V ústeckém bazénu se plavci SKP představili ve vynikající formě. Kromě 27 individuálních medailí získali plavci nádherný pohár za fantastické druhé místo v bodování klubů. „Samozřejmě, že někteří příliš svými výkony neoslnili, ale celkový pohled do výsledkové listiny i překonaných osobních rekordů je veskrze pozitivní," byla spokojená trenérka Davídková.

Největší hvězdou týmu byly bezesporu Natálie Drahovzalová a Vendula Šilarová, které ve svých kategoriích hrály prim, o čemž svědčí zisk deseti medailí pro tyto plavkyně. Vynikající návrat po nemoci se povedl Míše Frebortové. Příjemným překvapením byly výkony B. Šilarové a V. Szitové. Poctivost o trénincích se začíná stále více projevovat ve výkonech Rychetského. „Velkou naději spatřujeme ve svěřencích Leony Petrákové – Jetel, Apltauerová, Peková, Drahovzalová a Žmolilová. Další výkonnostní skok předvedla  Turunenová. Pochvalu zaslouží i další „nemedailisté" – Červená, Z. Frebortová, Horvátová, Matoušová, Pech, Táborský a především fantasticky se zlepšující Turunen.

Důležité body pro klub získaly i Nedvědová a Šimonová. Skvělým zážitkem bylo vystoupení smíšených štafet. Kraulová štafeta (4 x 50 VZ – Davídek, Rychetský, M. Frebortová a Turunenová) pokořila hranici dvou minut. Polohová štafeta plavající (M. Frebortová, N. Drahovzalová, Davídek, Rychetský) atakovala hned v první rozplavbě fantastický čas a až do poslední čtvrté rozplavby byla v jasném vedení, nakonec z toho bylo vynikající 8. místo a bod do bodování klubů.