Loňského ročníku, který ovlivnila pandemie koronaviru, se zúčastnilo více než dva tisíce běžců po celém světě. Pojďme spojit síly a rozběhat ještě více nejen nadšených sokolů, ale všech, kteří si chtějí připomenout výročí naší republiky a její hodnoty, které jí vtiskl Masaryk.

Registrace na běžecké závody v národních barvách, které se budou konat 28. října 2021 v Poděbradech, jsou spuštěny na webu behrepubliky.cz, kde najdete také všechny podrobnosti. Pokud byste se nemohli zúčastnit běhu ve svém městě osobně, můžete také zvolit individuální výzvu, kterou můžete absolvovat kdekoliv na světě na trase, jakou si sami zvolíte. Trasy v délce tři kilometry a osm set metrů jsou připravené nejen pro dospělé běžce, ale také pro ty nejmenší – tento den si můžete užít společně s celou rodinou.

Báječně si můžete zaběhat i s kamarády, Sokolský běh republiky je zkrátka pro všechny, bez omezení věku či zdatnosti. Navíc v rámci registrací budete mít možnost finančně podpořit mladého bratra Adama, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Během tak můžete přinášet radost nejen sobě, ale také těm, kteří to nejvíce potřebují.

„Těší nás, že se zapojují města a obce napříč celou republikou a také české komunity a sokolové v zahraničí, kteří udržují výročí roku 1918 stále v živé paměti. Věříme, že si také zde v Poděbradech běh všichni užijí a stanou se nedílnou součástí Sokolského běhu republiky i do jeho dalších ročníků,“ říká za pořadatele Sokol Čertovka Martin Duka.

Stejně jako v Poděbradech, tak i po celé zemi odstartuje hlavní závod ve stejný čas, a to ve 14 hodin. Věříme, že letos společně vyběhneme vstříc oslavám tak, jak si toto významné výročí v dějinách naší země zaslouží. Přidejte se i vy a zaregistrujte se na https://www.behrepubliky.cz/podebrady/r59.

Tisková zpráva