Chlapci a děvčata od ročníku narození 2009 až po ročník 2004 se snažili během dvou minut přeskočit co nejvíckrát švihadlo a za další dvě minuty udělat co nejvíce kliků. Třetí a čtvrtou disciplínou byl trojskok z místa a hod medicinbalem obouruč přes hlavu vzad. Na závěr celého klání si mohli závodníci zvolit buď běh na 1000 metrů nebo dvě minuty driblovat mezi dvěma metami.

„Přes nepříznivé počasí děvčata a chlapci podávali skvělé výkony. Jejich bojovnost jistě zachytili na kameru i přítomní reportéři z České televize,“ uvedla za pořadatele akce Marcela Vorlíčková.

V týmové soutěži zvítězilo družstvo ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady. O tituly přeborníků se v jednotlivých kategoriích podělily všechny zúčastněné základní školy.

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem. Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať už sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého Olympijského výboru.