V první zápase oslabený tým starších žáků odehrál velmi vyrovnanou partii s přece jen zkušenějšími kolínskými staršími žáky. V brance podal velmi nadějný výkon Matěj Beneš, na spojkách se střídali Filip Málek, Petr Čížek, Sebastián Martinec a Šimon Škoch. Na postu pivotu se ukázal ve stále lepším světle David Kadeřábek, na křídlech odehráli téměř celé utkání Ondřej Beneš a Erik Sidibe. Ten se v průběhu prvního utkání zranil. V úvodu utkání měli navrch fyzicky i výškově vyspělejší starší žáci Handbal clubu Kolín, když průběhu prvního poločasu si drželi dvou až čtyř brankový náskok. Domácí musela mrzet nižší produktivita střelby, hlavně ze střední vzdálenosti. Stejně tak je může mrzet neproměňování jasných brankových příležitostí, zejména pak sedmimetrových hodů. Poločas tedy vyzněl v poměru 8:12 pro hostující tým.

Druhá půlka prvního utkání přinesla již vyrovnanou partii a to zejména díky zlepšené obranné fáze domácích házenkářů a také velmi povedeným zákrokům domácího brankáře Matěje Beneše. Konečný stav prvního utkání, tak byl ve prospěch hostů 16:20. „Velmi pozitivní je fakt, že v utkání dokázali prosadit téměř všichni hráči, nicméně stále je nutné v tréninku pracovat zejména na obrané fázi hry,“ řekl poděbradský trenér Tomáš Vejvar.

Druhý zápas obstarali tentokrát mladší žáci obou házenkářských klubů, přičemž již před zápasem platilo, že domácí měli být přece jen zkušenějším týmem a to zejména díky více odehraným utkání v průběhu podzimní sezony než jejich soupeř z Kolína. Bohužel ani trenér mladších žáků Tomáš Vejvar nemohl vzhledem k omluvenkám a nemocem počítat s kompletním kádrem.

V brance nastoupil již tradičně stále se zlepšující Adam Bradna, na spojkách se střídali Mikuláš Beran, Štěpán Cícha a Dan Urban. Na těchto postech se také ve druhém utkání představili Ondra a Matěj Benešovi. Na křídlech se postupně střídali Ondra Škopek, Filip Urbánek a Jakub Bradna, zatímco na pivotu Iker Silva a Vladimír Obrazcov.

Hned od úvodu prvního utkání mladších žáků obou týmů, byla znát větší zkušenost domácích, i když v obranné fázi měli velký problém ve hře jeden na jednoho s jedním fyzicky vyspělejším hráčem HC Kolín. V brance domácích hned třinácti zákroky na sebe upozornil Adam Bradna. V útoku se dokázalo nejvíce prosazovat trio Dan Urban, Filip Urbánek a Štěpán Cícha, obranu se snažil řídit Mikuláš Beran. Výsledek prvního utkání mladších žáků vyzněl podle předpokladů ve prospěch domácích v poměru 15:8.

Ve třetím utkání se na hřišti utkali opět starší žáci obou týmů. Vzhledem ke zranění domácího Erika Sidibe musel si trenér Jirka Myslivec vypůjčit hned čtveřici mladších žáků, kteří se mimochodem na hřišti vůbec neztratili. Průběh utkání byl podobný tomu prvnímu, ale pouze v prvním poločase. Tento skončil jednogólovým vítězstvím kolínských starších žáků. V poločase druhém již domácím vzhledem k okleštěné sestavě došly síly a soupeř i díky tomu jasně dominoval, když celkově zvítězil 17:29.

V posledním utkání na sebe opět narazila družstva mladších žáků. V tomto utkání začal soupeř z Kolín praktikovat celoplošnou osobní obranu, což však domácím nedělalo téměř žádný problém a postupně navyšovali skóre ve svůj prospěch až na konečný stav 24:11.

Sestava a statistiky týmu starších žáků Házená Poděbrady

Matěj Beneš (33% úspěšnost zákroků) – Ondra Beneš (1 branka/ 0 asistencí), Filip Málek (4/2), Petr Čížek (18/0), Erik Sidibe, David Kadeřábek (3/0), Sebastián Martinec (5/5), Šimon Škoch (2/1), Mikuláš Beran, Štěpán Cícha, Filip Urbánek, Daniel Urban. Trenér Jiří Myslivec

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady

Adam Bradna (57% úspěšnost zákroků) – Mikuláš Beran (3 branka/ 11 asistencí),Iker Silva (3/0), Jakub Bradna, Vladimír Obrazcov (3/3), Štěpán Cícha (7/1), Filip Urbánek (4/0), Daniel Urban (8/2), Ondřej Škopek (0/2), Matěj Beneš (4/1) a Ondřej Beneš (7/5). Trenér Tomáš Vejvar

„Závěrem lze hodnotit toto sobotní dopoledne velmi pozitivně, sice ještě nejsou úplně ideální podmínky pro pořádání turnajů a to zejména z důvodu absence šaten a pitné vody. Nicméně po středečním jednaní ohledně klubového zázemí u házenkářského hřiště na Žižkově u pana starosty Poděbrad pana Červinky jsou všichni poděbradští házenkáři naplněni optimismem, že v opravdu brzké době se dočkají svého klubového zázemí. Samotný model přípravných utkání v zimním období v domácím prostředí nafukovací hale na Žižkově si pochvalovali jak trenéři, tak také samozřejmě rodiče, kteří nemusí k přípravným turnajům cestovat do větších vzdáleností. Zde je také na místě poděkování klubu HC Kolín, který akceptoval stávající podmínky haly na Žižkově a také preferoval nutnost sehrání přípravných utkání v dostupné vzdálenosti,“ řekl kouč Vejvar.

PROGRAM TURNAJŮ Házená Poděbrady leden 2023

14. 1. 2003 – turnaj mladších žákyň – COP Nymburk – pořadatel Házená Poděbrady
21. 1. 2023 – turnaj minižactva 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala
28. 1. 2023 – turnaj přípravky 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala
29. 1. 2023 – příprava s HC Kolín – Poděbrady – nafukovací hala Žižkov