„Kvalitně obsazený závod navíc vyšperkoval český rekordman a olympionik Jan Micka z USK Praha. Byť má  oblíbené dlouhé tratě i tak ukázal na tratích 100 metrů  mladým nadějím, že právem patří mezi TOP sportovce České republiky," uvedl po závodech spokojený předseda nymburského oddílu Michal Hrstka.

Přítomnost českého olympionika byla velkou výzvou pro další reprezentanty a dokonce se plavci nymburské Lokomotivy Davidu Nollovi podařilo na trati 100 metrů motýlek dohmátnout o desetinu dříve!

Z pořádajícího oddílu Lokomotivy Nymburk se blýsklo čtrnáct plavců, kteří si v těžké konkurenci i v žákovských kategoriích, vyplavali celkem dvaačtyřicet medailí z individuálních závodů a zlato a stříbro ze štafet 4 x 50 metrů kraul.

Na stupně vítězů vystoupali tito domácí závodníci: Černý Jan,  Dobrkovská Simona, Hájek Michal, Jeřábková Bára, Konšelová Bára, Konšelová Tereza,  Kubát Matyáš, Noll David, Pergel Vojtěch, Řehák Jakub, Řeháková Bára, Vejtruba Jakub a Vejtruba Matyáš.

„Závody se vydařily na výbornou, podané výkony plavců byly nadprůměrné a velké poděkování náleží i všem rozhodčím a celému organizačnímu týmu," dodal na závěr předseda Michal Hrstka.