Akci pořádanou sportovním klubem Target sport Milovice za účasti velkého množství dobrovolníků z řad rodičů a přátel přišlo vyzkoušet 79 dívek, 81 chlapů, 20 žen a 34 můžu z Milovic, Lysé nad Labem, Nymburka, Kounic i Mladé Boleslavi. Nejpočetnější byly dětské kategorie do deseti let. Někteří startovali již potřetí, někteří úplně poprvé v životě. Jakmile se však tihle cvrčkové postavili do prostoru startu, proměnili se v bojovníky odhodlané porazit své soupeře nebo jen trémičku a obavy, zda to vůbec zvládnou, když je ten cíl „daleko".

„Byli úžasní a celou trať proletěli neuvěřitelnou rychlostí jako bojové stíhačky.  Za svůj heroický výkon, byli v cíli všichni odměněni zaslouženou medailí, která byla zároveň sladkou tečkou za jejich závodem, byla totiž perníková. Evidentně všem velmi chutnala, soudě dle prázdných stuh kolem krku po vyhlášení vítězů," usmívala se Denisa Vaněčková z milovického oddílu.

Pořadatelé připravili tratě pro šest věkových kategorií  – 100, 200, 500, 1000, 1600 metrů, a pro největší vytrvalce 4800 metrů. „Někteří závodníci dokonce absolvovali hned dvě různé tratě. Klobouk dolů před jejich nadšením a odhodláním potrápit ještě jednou tuhnoucí svaly," uvedla Vaněčková z pořadatelského týmu.

„Počasí stálo na naší straně a dobrá nálada udělala z odpoledne nádherný sportovní zážitek pro všechny zúčastněné. Je milé vidět, že čím dál více človíčků propadlo běhání a to nezávisle na věku či zdravotnímu stavu," měla po akci dobrý pocit Vaněčková.

Na startovní čáře bylo možné tentokrát potkat i dva nevidomé běžce: Roberta Cerhu a Alenu Jansovou. „Robert běhá již delší dobu a má nemálo zkušeností z různých závodů (např. i z půlmaratonu), Alenka však startovala poprvé v životě. Její trénink probíhá především ve vlastním bytečku cca na desetiti metrech tam a zpět, nebo s dobrovolnými traséry z našeho oddílu, kteří  s Alenkou občas trénují venku," uvedla pořadatelka.

Oba handicapovaní běžci si při závodě vedli parádně a patří jim velká gratulace a pro ostatní třeba motivace, že to jde i „poslepu".

Na trati na 1600 metrů bylo možné zahlédnout velmi úspěšného atleta z SKP Nymburk Lukáše Hodbodě, který byl letos účastníkem juniorského mistrovství světa a umístil se na osmnáctém místě v běhu na 400 metrů překážek . „Lukáš si přišel jen tak pro radost zaběhnout Milovickou míli, s přehledem trať na jednu míli pokořil a samozřejmě vyhrál," dodala Vaněčková.