Nejvíce se dařilo nymburským závodníkům a zejména Danielu Marákovi v kategorii juniorů, které v závěru závodního dne čekaly čtyři a půl kilometrů dlouhé, již značně rozbahněné okruhy. Hned od startu se ujal tempa favorizovaný Jiří Pavel Češka, za kterým se po první tři kola v těsném závěsu držela desetičlenná skupinka běžců včetně Dana Maráka, který cílem prvních dvou okruhů probíhal na 8. a 6. místě. Ve druhé polovině třetího okruhu si již Jiří Češka vypracoval spolu s Adamem Červinkou mírný náskok. Do posledního kola tak vbíhal Dan Marák na 5. místě s asi pětivteřinovou ztrátou na vedoucí dvojici, ale postupně její náskok stahoval, až ji pět set metrů před cílem dostihl. V této chvíli již začal Adam Červinka mírně ztrácet, a tak o mistrovském titulu měl rozhodnout souboj dvojice Češka – Marák. I když nymburský závodník na vedoucí pozici zle dotíral, o dva roky zkušenějšímu Jiřímu Češkovi se podařilo vedení uhájit a poté, co prakticky odtáhl celý závod, zaslouženě zvítězil.

„Dan tak doběhl s minimální ztrátou ve shodném čase s vítězem 18:57 a k dosavadní úctyhodné sbírce čtyř zlatých a jedné stříbrné medaile z letošních MČR přidal další cenný kov,“ radoval se Ladislav Veselý z nymburského oddílu.

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Poděbrady (3:5)
Krajská liga: Poděbrady předvedly proti Žabonosům parádní obrat

Zdařilý výkon předvedl na stejné trati také Mojmír Pavlík. Ten po nedávné nemoci rozběhl svůj závod opatrněji, ale postupně se posouval startovním polem vpřed, když jednotlivými koly probíhal na 24., 15. a 10. místě. Cílem nakonec proběhl jako devátý v čase 19:33.

Dalším účastníkem závodu juniorů byl z řad nymburských závodníků Štěpán Klír, který teprve sbírá první zkušenosti z velkých závodů. Jeho čas 22:54 stačil na 53. místo. Mezi muži - mílaři si odbyl svou mistrovskou premiéru také dorostenec Miroslav Popr, jehož specializací jsou podstatně kratší trati. Čtyři tisíce metrů dlouhou trať zdolal v čase 15:47 a obsadil šedesáté místo.

V rámci Běžeckého poháru mládeže byli z SKP Nymburk do smíšených štafet Středočeského kraje na 4 x 1 km nominováni mladší žák Tadeáš Makovec a žákyně Zuzana Veselá. Na Tadeáše připadl druhý úsek. Pomyslný štafetový kolík přebíral jako desátý, ale během kilometrového okruhu, který zdolal v čase 3:26, se posunul na sedmé místo. I další kolegové z týmu zabrali a středočeská štafeta mladšího žactva doběhla jako pátá. Zuzka Veselá se ve smíšené štafetě žactva výborně zhostila prvního úseku, který absolvovala za 3:18. Předávala sice jako desátá za všemi chlapci, ale jako první z dívek. V dalších úsecích se pak žákovská středočeská štafeta posouvala pořadím vpřed až na konečné vynikající druhé místo.