Fanoušky krasobruslení přijeli na nymburský zimní stadion potěšit vzácní hosté. Energický program předvedla Michaela Lucie Hanzlíková, reprezentantka na mistrovství Evropy i světa 2017. Volnou jízdu v divokém rytmu čardáše s akrobatickými prvky zajel tým synchronizovaného bruslení Olympia Praha. Velikým překvapením pro mnohé pak bylo vystoupení paní Přibylové, která ve svých téměř dvaasedmdesáti letech ukázala, že krasobruslení není jen výsadou ultra mladých dětí.

Za domácí Krasobruslařský klub Nymburk předvedl krátký program i volnou jízdu včetně trojných skoků několikanásobný mistr České republiky Daniel Mrázek. Skvělým výkonem se přidala jeho sestra Kateřina a zahanbit se nenechal ani nejmladší Vlastík.

„Právě výkony krasobruslařské drobotiny zahřály u srdce nejvíce,“ byla nadmíru spokojená Štěpánka Šoupalová z Krasobruslařského klubu Nymburk. „Ať se jednalo o další svěřence našeho klubu šestiletou Elišku Křížovou a sedmiletou Terezku Prčkovou, či pilné děti ze školičky a školy bruslení nadšeně podporované svými rodinami. Exhibiční vystoupení pro nymburské publikum si užily také větší slečny Klárka Chromcová, Kája Hradecká a Klárka Šoupalová,“ vyjmenovala další účastnice vydařeného odpoledne Šoupalová.

Děti z domácího nymburského oddílu se sice rozloučily se starou sezonou, ale i nadále pokračují v pilné práci. „Někteří zahájí přípravy nových soutěžních jízd s cílem naplnit kritéria příslušných věkových kategorií, zúčastní se mnoha letních soustředění na ledě i v tělocvičnách a baletních sálech,“ popsala další program členů nymburského oddílu jeho členka. „Držme jim pěsti, ať je neopouští štěstí a radost z krásného pohybu,“ dodala Štěpánka Šoupalová.