Na vyhlášení se mělo dostavit deset nejlepších tipérů, ovšem do redakce dorazilo několik omluvenek a tak nakonec přišlo šest tipujících.

Pochopitelně nechyběli nejlepší tři, kteří dostávají každoročně od Nymburského deníku finanční prémii.

Jednu z nich si odnesl Václav Daněk ze Sadské, který byl v předposledním kole ještě na sedmém místě, ovšem nadmíru se mu vydařilo poslední kolo a tak se mohl radovat ze třetího místa a tří tisícovek. O dvě víc si domů odnesl za druhé místo poděbradský Václav Mojžíš, kterému rovněž vyšel závěr.

Před závěrečným kolem se očekával velký boj mezi Drahomírou Habartovou z Nymburka a Daliborem Javůrkem ze Všechlap. Oba tipéři totiž měli ve 12. kole stejný počet bodů. Z vítězství se nakonec radoval Dalibor Javůrek, který od nás dostal 10 tisíc korun. Habartové, která byla v loňském ročníku druhá a na svém kontě má i jedno prvneství, totiž závěrečné zápasy nesedly, a spadla až na čtvrtou pozici.

Javůrek je tak vůbec prvním tipujícím, kterému se povedlo vyhrát dva ročníky Tip ligy. „V posledním kole jsme dal čtyři dvojky a z toho mi tři vyšly. To asi rozhodlo,“ prozradil Javůrek.

Po předání cen, si tipéři pochutnali na výborné večeři a na programu byla volná diskuze. Tipující si mezi sebou náramně rozumněli. Mluvilo se především o sportu a řeč se stočila také na čerstvou kauzu Harmáček – Harant. Z tříhodinového posezení odešli všichni s dobrou náladou a cílem být příští rok opět na špici Tip ligy.

Pořadí jaro 2008: 1. Dalibor Javůrek(Všechlapy, 125 bodů), 2. Václav Mojžíš (Poděbrady, 122), 3. Václav Daněk (Sadská, 119), 4. – 5. Lukáš Pulda (Patřín, 116), Drahomíra Habartová (Nymburk, 116), 6. Karel Brett (Krchleby, 113), 7. – 10. Daniel Dvořák (Kovanice, Karel Kvasnička (Městec), Jiří Kout (Městec), Milan Vydra (Hořátev, všichni 110 bodů).