Zatím posledním hráčem, který podepsal roční smlouvu v Nymburce, je basketbalista Radoslav Rančík. Nejlepší hráč uplynulého ročníku Mattoni NBL měl podmínku - hrát ULEB Cup. To se mu v Nymburce splní. K tomu vynikající prostředí a blízkost Bratislavy Nymburku pomohly ke znovuzískání služeb tohoto více než dvoumetrového hráče na pozici vyššího křídla a pivota.

Proč jste nepodepsal smlouvu hned na konci minulé sezony?

Chtěl jsem si být jistý, že Nymburk bude hrát ULEB Cup. To byla moje největší podmínka. Jakmile se rozhodlo s definitivní platností, vrátil se Nymburk znovu do hry.

Líbí se vám v Nymburce?

Jasně. Mám za sebou dvě vynikající sezony, prostředí je skvělé, v hledišti jsou vynikající fanoušci, kteří s námi jezdí i na těžká utkání – prostě cítím se tam jako doma. K tomu si ještě rozumím s trenérem a to je také velice důležité. Svou roli hraje i relativní blízkost Bratislavy, takže moje přítelkyně za mnou může snadno přijet.

Přesto jste podepsal smlouvu až po určitém čase….

To je pravda, ale basketbal na této úrovni je business. Musel jsem se porozhlédnout i v Evropě po jiných zemích. Přeci jen mi trochu vadí úroveň české ligy, která nemá takovou sílu, jakou bych si představoval. Jako basketbalista jsem na nějakém levelu a chtěl jsem trochu víc.

Přesto jste podepsal v Nymburce, vždyť ULEB budou hrát i jiné týmy….

Ano, pro Nymburk bylo ve hře velké množství plusů a to nejen po basketbalové stránce. Já se chci ve svém působišti cítit příjemně a to se mi u vás plní.

Kolik plusů přineslo budoucí účinkování v ULEB Cupu?

Hodně moc. Je to druhá nejvýznamnější evropská soutěž. Naše skupina je dost silná, proto je to pro mě i pro celý tým hodně velká výzva.

Jakou zahraniční ligu jste měl v hledáčku?

Nepreferoval jsem žádnou ligu, ale nabídky přišly z Řecka, z Ruska a z Belgie. Čekalo se na nabídky z Itálie a Španělska, ovšem trenéři těchto týmů byli ještě na letní lize.

Byl jste někde na try-outu?

Nebyl jsem nikde.

Hrála nějakou roli ve vašem rozhodování skutečnost, že do Nymburka přijdou Benda a Nečas?

Neřekl bych, že právě toto sehrálo nějakou důležitou roli. Oba dva jsou vynikající hráči, kteří do týmu přinesou hodně basketbalového umu. Pro mě bylo velice důležité, že se vrátil Monty Mack, se kterým jsem dobrý kamarád. Také základ – Beneš a Sokolovský – zůstává.

Benda a Nečas jsou hráči na vaší pozici. Nebudou vám ubírat práci?

Oni mi práci ubírat nebudou, my se o ní můžeme pouze dělit. Spolupráce není o tom, kdo komu bere minuty. My musíme bojovat hlavně proti hráčům, kteří budou stát proti nám.

Máte proti nim určitou výhodu, že vás trenér Katzurin zná a oni si svoje místo na slunci musí vybojovat. Vidíte to také tak?

To nehraje roli, jestli někdo hrál nebo nehrál pod trenérem Katzurinem. My musíme hrát proti sobě tvrdě na tréninku, abychom jeden druhého posouvali výš. Benda i Nečas budou muset sice trenéra přesvědčit o svých kvalitách, ale Muli, myslím, oba hráče dobře zná. Jinak by si je přece nevzal do týmu.

Nebude nymburský tým česká liga v posunu na vyšší úroveň brzdit?

Nedovedu teď říct, na jaké úrovni bude česká liga v příštím roce. Pravdou je, že nám chybí kvalitnější zápasy. Ovšem musím hned jedním dechem říct, že v tomto okamžiku nejsou soupisky ostatních týmů zdaleka uzavřeny.

Kdo z odcházejících hráčů vám bude nejvíce chybět?

Standa Votroubek.

Na koho se nejvíce těšíte?

Na všechny kluky.

Bude vaše letní příprava obvyklá nebo poplatná ULEBu?

Moje příprava už začala v pátek. Měl jsem první dva tréninky s mým trenérem Marošom Moľnárom. Jedu s ním na soustředění na Oravu. Od neděle budeme týden dvoufázově trénovat.

Na co se příprava zaměří?

Potřebuji zpevnit břicho a záda, zrychlit nohy a dát se do ideální fyzické kondice, co se týká svalové hmoty a pohybu.

Co jste dělal od posledního ligového kola?

Hned jak jsem se vrátil domů, zařizoval jsem s přítelkyní byt v Bratislavě. Dva týdny jsem běhal kolem toho. Potom jsem byl s přítelkyní dva týdny v Turecku na krásné dovolené.

Co vás čeká?

Měsíc stálého tréninku a reprezentační blok.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem Mattoni NBL. Překvapilo vás to?

Myslím si, že jsem odehrál v Nymburce výbornou sezonu, ale přesto mě to velmi potěšilo. Protože je to zatím moje nejvýznamnější ocenění v kariéře. Nic z toho by nebylo možné, kdybych neměl kolem sebe svoje spoluhráče.