„Myslím, že naši hráči zaslouží za prvních třicet minut pochvalu. Hráli dobrou obranu a předváděli skvělé akce v postupném útoku,“ chválil svěřence nymburský kouč Muli Katzurin.

Jeho celek bez problémů proklouzl do finále. „Výsledkem bylo to, co jsme chtěli – postup do finále. Jsem rád, že se nám to povedlo,“ uvedl spokojený kouč a upřel své myšlenky k finálové sérii. „Nyní vzhlížíme k finále. Zápas nám dal sebevědomí do dalších bojů, protože jsme hráli takový basket, který jsme chtěli hrát,“ dodal Katzurin.

„V první řadě gratuluji Nymburku k vítězství a postupu do finále. Přeji mu hodně štěstí,“ řekl krátce po třetí semifinálové bitbě brněnský asistent trenéra Libor Jeřábek. „My jsme dnes existovali pouze dvě minuty, pak začal hrát Nymburk velmi agresivní basketbal a my nevěděli, co máme hrát. Vůbec jsme nestíhali a své pravděpodobně udělala i psychika, hráči už viděli konec série,“ hodnotil utkání asistent trenéra poraženého celku. „Chvílemi to vypadalo jako dvojtaktové cvičení Nymburka,“ dodal brněnský kouč Jeřábek.