Poslední krok na cestě za titulem mistra České republiky chtějí dnes v 18 hodin udělat basketbalisté Nymburka. Udělat poslední krok je ale vždy velmi těžké.

Své by o tom mohl vyprávět i soupeř Nymburka Prostějov. Ten měl v předešlých dvou sezonách nakročeno do finále a dvakrát mu dvěře před nosem přibouchl tým Mlékárny Kunín.

I letos můžou Prostějovští vyprávět, jak přemohli Děčín. I když byl stav série 2:0 a do postupu zbývalo tak málo, byli nakonec rádi za vítězství 3:2 na zápasy.

Nymburk vede v sérii hrané na tři výhry 2:0 a má mečbol. „Finále jsme rozehráli dobře. Hráli jsme s Prostějovem dvakrát a odnesli si dvě výhry. Prostějov k nám přijede bez jakéhokoliv presu, může hrát uvolněně a toho si musíme být a jsme dobře vědomi,“ řekl před třetím zápasem kouč Nymburka Muli Katzurin.

Ten by si přál vyhrát titul už dnes. Tedy v nejkratší možné době. „Teď je všechno v našich rukách. Máme před sebou skvělou možnost zvítězit ve finálových bojích 3:0 a navíc dát fanouškům titul na domácí palubovce. Za celoroční neuvěřitelnou podporu si to zaslouží,“ řekl kouč Nymburka.

Nymburk v letošním play off klopýtnul zatím jednou, když prohrál v Ostravě. Poté přesvědčivě zdolal A Plus Brno 3:0 a nyní zvítězil nad Prostějovem 97:60 a 90:80.