Košíkáři Nymburka mají další titul

NYMBURK - Jen tři zápasy stačily basketbalistům Nymburka ve finálové sérii na to, aby se stali počtvrté v řadě mistry republiky.

11.6.2007

Košíkáři Nymburka skvěle zvládli i třetí finálový souboj s Prostějovem. Před vlastními příznivci tak mohli slavit čtvrtý titul pro českého basketbalového šampiona.

Prostějov se z domácí prohry za dva dny nevzpamatoval a odvezl si z Nymburka opět drtivou porážku. Podílela se na tom opět výborná obrana domácích už od začátku utkání a tentokrát i střelba z perimetru.

Prostějov opět dokázal svou převahu na doskoku pod oběma koši, ale moc platné mu to nebylo, protože řadu získaných míčů pod nymburským košem nedokázal proměnit v body.

Utkání začalo dost nervózně na obou stranách. Po úvodní přetahované o každý bod domácí soupeři mírně odskočili a po první čtvrtině vedli o osm bodů. Ve druhé části hry ani jedno družstvo nepustilo soupeře ke zvýšení náskoku. Až do 5. minuty se mužstva střídala v úspěšných střelách a desetibodový náskok Nymburka se výš neposunul. Teprve ve druhé polovině čtvrtiny přidal ČEZ několik košů navíc a jeho náskok narostl na 17 bodů.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Nymburk. První pětiminutovku vyhrál 13:2 a o titulu bylo rozhodnuto. Stav 62:36 dával hodně vysokou naději na konečné vítězství. Hosté ale nehodili flintu do žita, trenér Marko poslal na palubovku rekonvalescenta Pavlíka a hlavně díky jeho trojkám snížili hosté na sedmnáctibodový rozdíl. Do posledního hracího období vstoupili lépe domácí a rozdíl ve skóre se znovu dostal nad dvacítku. A bylo rozhodnuto.

Hosté měli čtyřicet vteřin před koncem míč pod kontrolou, nesnažili se zakončit, ale ještě během hrací doby gratulovali svým dnešním přemožitelům k získání titulu.

Nymburk 98

Prostějov 74

Body: Rančík 24, Washington 15, Mack 14, Sokolovský 12, Savanovič 12, Mirkovič 10, Votroubek 6, Beneš 3, Křemen 2 - Stuchlý 14, Nečas 13, Tomaszek 10, Bryan 9, Pavlík 8, Crisp 7, Novák 5, Czudek 4, Šoška 2, Butler 2. Trojky: 20/9 – 13/6. TH: 19/15 – 28/20. Doskoky: 22:32. Chyby: 22:19. 5 chyb: 34. Tomaszek (Prostějov). Čtvrtiny: 27:19, 22:15, 24:22, 25:18.

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté chtějí zaskočit lídra z Havlíčkova Brodu

Jaroslav Kmenta hovořil o své nové knize Boss Babiš.
4

Lidé mají hlad po seriózních informacích, říká Kmenta

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Tragédie u Horoměřic: Kolegové zakládají sbírku pro rodinu řidiče

Horoměřice - Kdo je viníkem dopravní nehody u Horoměřic, která si minulý pátek vyžádala tři oběti na životech? Na tuto otázku vyšetřovatelé odpověď zatím nenašli.

Kvůli zavřené lávce budou jezdit nové spoje. I ráno

Nymburk – Nové opatření kvůli zavřené lávce přes Labe pro pěší platí od podnělního rána. Všechny linkové spoje na trase mezi zastávkou na Zálabí a náměstím Přemyslovců jsou pro cestující od 18 do 70 let zdarma. Navíc podle aktuálních informací starosty Pavla Fojtíka budou přidány další spoje o sobotách a nedělích.

V Lysé a Poděbradech Drahoš porazil Zemana

Nymbursko /ANKETA/ - Výsledky prvního kola prezidentských voleb na Nymbursku se jen málo lišily od těch celorepublikových. V některých městech vyhrál Drahoš. Jinde naopak Zeman na celé čáře.