Dívky získaly zlaté medaile v kategorii dvojic do 18 let. Obrovské překvapení je to pro Martinu Kučerovou, která nymburské dívky věnující se tomuto sportu vede. „Sledovala jsem jejich vystoupení prostřednictvím streamu a holky byly opravdu skvělé. Popravdě jsem nečekala, že by se vrátily ze Spojených států s medailí. O to větší z toho mám radost,“ řekla Kučerová.

Bez zajímavosti není fakt, že nymburská dvojice se kvalifikovala na světový šampionát z mistrovství České republiky, kde skončily „až“ na 3. místě. Světové klání však ovládly před další českou dvojicí. Teprve třetí příčku obsadily závodnice z jiné země, konkrétně domácí reprezentantky USA.

Dvojice Martínková – Dušánková však možná neřekla na mezinárodní scéně poslední slovo. „Před nedávnem vyhrály domácí šampionát v odvětví zvaném pole art. Tím se kvalifikovaly na dubnový světový šampionát do Ruska,“ líčí plány do příštích měsíců Kučerová.

Vzorně reprezentující tým také děkuje za podporu nymburské radnici, která pomohla mladým sportovkyním dotací téměř 20 tisíc korun na cestu do USA. Společně držíme dívkám palce i pro vystoupení v Rusku.