Vybranými disciplínami byly běh na 60 a 800 metrů, hod kriketovým míčkem, skok do výšky a štafeta 8 x 200 metrů.

Nymburské mladé naděje se svých šancí chopily bez bázně a hany a vlétly do první disciplíny jako vítr. Michaela Hlaváčková v běhu na 60 m doběhla druhá v čase 8,35 a Jan Majdloch nechal všechny své soupeře za zády výkonem 8,29. Pro oba závodníky to bylo v osobních rekordech. Dalším kolbištěm byl sektor pro hod kriketovým míčkem, kde Nora Malichová v osobním rekordu 41,47 m skončila třetí a její umístění zopakoval i Martin Hájek taktéž v osobním rekordu 51,08 m. Souběžně s hodem nastoupili ke svým pokusům i výškaři, kde v osobním rekordu 147 cm poslal další body na konto týmu Jan Majdloch, a Lucie Svěcená i se zdravotním handicapem přihodila další potřebné body za zdolanou výšku 115 cm. Skvělými výkony nezaostali ani běžci na 800 m, kde Oliver Marák doběhl na druhém místě v čase 2:29,04 a naprosto senzačním výkonem se blýskla Zuzana Veselá, která zvítězila v čase 2:25,25.

Celé atletické odpoledne bylo zakončeno štafetami, kde žáci doběhli na čtvrtém místě a žačky přinesly svůj kolík do cíle jako druhé. Poté nastala nekonečná hodina napětí a dohadů, které družstvo si přebere z rukou exprezidenta Václava Klause a herečky Kláry Issové (představitelky Dany Zátopkové v novém filmu) ceny pro nejlepší.

V konečném zúčtování  nymburští žáci vystoupali na stupínek nejvyšší a žačky získaly cenné stříbro. V hlavním programu memoriálu Josefa Odložila se představil i nymburský odchovanec Vít Müller, který v běhu na 400 m překážek výborným finišem vybojoval druhé místo časem 49,77 s.

Šárka Cimlová