Prostějov – Čelákovice A 5:5

První dvojka Andris, Kalous a střídající Šafr porazila ve třech setech domácího Müllera s Ftáčníkem. V prvním vedla 5:8 a set vyhrála 7:10 Ftáčníkovým autem. Ve druhém se nepodařila koncovka, a tak rozhodl třetí. V něm hostující dvojka prohrávala již 8:6, ale nakonec Kalousovou smečí strhli vítězství 9:10 na svou stranu. Druhá dvojka nestačila na své protějšky a prohrála po setech 10:7 a 10:7. Vedení zajistila první trojka Flekač, Nesládek, Seidl, která ve dvou setech dvakrát 5:10 přehrála soupeřovu trojku. V obou ukončoval Nesládek blokem respektive smečí. K navýšení skóre přispěla druhá trojka Matura, Šafr, Andris. V prvním setu otočila z 2:0 na 8:10, ve druhém se hrálo bod za bodem a až na devítkách Matura připsal desátý bod klepákem. Snížení na 2:3 přišlo po vložence. Čtvrtý bod zaznamenal Kolenský v singlu, když v prvním setu prohrával 8:7, ale konec set zvládl na 9:10. Ve druhém to byla procházka růžovým sadem, když zakončil ukázkovou patou na 3:10. Poslední bod čelákovických nohejbalistů zaznamenala odvetná trojka vedená Maturou. Průběh prvního setu 2:6, 5:9 a konečný bod byl Maturův klepák. Druhý set – 2:7, 3:8 a na 6:10 opět Matura. Ve zbylých zápasech však bodově Čelákovice nic nevytěžily, a tak si odvážejí z Prostějova jen jeden bod.

„Opět nám nevyšla koncovka. Přitom v průběhu celého utkání si uděláme slibný náskok dvou až tří bodů. Je to již čtvrtá ztráta, kdy v koncovce nezvládneme ten poslední mečbol,“ zhodnotil zápas trenér Čelákovic Martin Spilka.

Sled zápasů: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 5:5. Čelákovice: Spilka, Flekač, Kolenský, Andris, Nesládek, D. Matura, Seidl.

Koberovská Sportovní - Čelákovice B 5:5

Úvod jim vyšel znamenitě a po dvojkách vedly 0:2. Nejdříve Frank s Barešem vyhráli po setech 5:10 a 2:10 a poté ve třech setech 7:10, 10:5 a 7:10 Čuřík a T. Matura přehráli domácí hráče. Soupeř sérií čtyř výher v řadě dokonale obrátil vývoj utkání, i když trojka Frank, Bareš a T. Matura měla k zisku bodu blízko a prohrála až ve třetím setu posledním možným míčem - sety 10:8, 7:10, 10:9. Vynahradili si to však v odvetě, kdy v infarktovém zápase po setech 10:9, 9:10 a 9:10 snížili na 4:3. Vyrovnání vyválčila druhá odvetná trojka Čuřík, Votoček a Rabas a po setech 8:10, 10:9 a 9:10 srovnala na 4:4. Odvetné dvojky se pak rozešly smírně, když plichtu zachraňovala dvojice Frank, Bareš po jednoznačném průběhu setů 4:10 a 6:10. A tak i nadále zůstávají Čelákovičtí jako jediní neporažení ve skupině B 2. ligy.

„Dělba bodů je vzhledem k vývoji utkání asi spravedlivá. Jsem rád, že se nám podařilo zastavit čtyřbodovou šňůru domácích. V odvetných trojkách jsme prokázali větší zkušenost,“ zhodnotil zápas kapitán Čelákovic Čenda Čuřík.

Sled zápasů: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5. Čelákovice B: Frank, Bareš, Votoček, Čuřík, T. Matura, Šeda, Rabas.