Finálový zápas proti slovenskému singlistovi Sadílkovi byl spíše o chybách. Vedral je ale ve třetím setu dokázal eliminovat a vítězstvím 2:1 (9:11, 11:7 a 11:8) titul mistra světa.

Stal jste se juniorským mistrem světa. Jaký je to pocit?
Hezký. Hodně nohejbalistů, se kterými hraji, jsou také mistry světa juniorů. Ale tohle mistrovství bylo o hodně více viditelné, takže je to více v povědomí.

Dokážete popsat, co se vám honilo hlavou, když jste stál na stupni nejvyšším?
Hodně jsem si oddychl. Přišlo hodně lidí, kteří se na mě šli podívat. Ve finále se mi úplně nedařilo, už jsem měl pocit, že mi protéká mezi prsty.

Sehrál jste několik zápasů, vesměs se vám vydařily. Který z nich byl ale nejtěžší?
Řeknu právě finále. Soupeř byl nejkvalitnější, ale přesto jsem věděl, že bych ho měl porazit. Všichni to ode mě i očekávali. Ale jak už jsem řekl, vůbec mi to nešlo. Naštěstí jsem se povznesl nad to, že moje hra nevypadá zrovna nejlépe a ubojoval to.

Našel se na šampionátu nějaký zápas, o kterém můžete říct, že byl snadný?
Ano, byly tu dva zápasy, kde soupeř sotva překopl síť. Hodně států tu bylo poprvé, takže se ještě musí učit.

Je toto prozatím váš největší úspěch? Jaké jsou vaše další sportovní cíle?
V tomto roce jsem měl dva celkem srovnatelné úspěchy. Semifinále Extraligy s Čelákovicemi a mistrovství světa. Po sportovní stránce jsou pro mě podobné. Po té lidské bude samozřejmě výš mistrovství světa. Příští rok bych chtěl, aby moje výkony v zápasech byly podobné. Tenhle rok to bylo jednou dobře, jednou špatně.

Hrajete za Spartak Čelákovice, kam jste přestoupil z Českého Brodu. Proč k této změně došlo?
Český Brod spadl minulý rok do první ligy. Přiznám se, že jsem ani nepřemýšlel, že bych šel hrát extraligu jinam. Poté, pro mě nečekaně, přišly nabídky z extraligy. Hra Čelákovických se mi líbila, takže jsem nakonec na nabídku přistoupil.

Vizitka

MAREK VEDRAL

Narozen: 7. 4. 1992
Bydliště: Český Brod
Záliby: Sport, filmy, knihy, hudba, hry
Obl. pití: Orangina
Obl. film: Vykoupení z věznice Shawshank
Obl. hudba: Radiohead
Kariéra: 2003 – 2011 TJ Slavoj Český Brod, 2011 –  2012 TJ Spartak Čelakovice