Zde za účasti nohejbalových odborníků v oblasti metodiky tréninku mláděže Vladimíra Mašáta a Vlastimila Stehlíka, dále trenéra mužské a ženské reprezentace Jiřího Šmejkala a aktivních hráčů a reprezentantů svých zemí, Jana Vankeho a Richarda Makary, vstřebávali nové poznatky mezi osmačtyřiceti žáky. Nové zkušenosti by měli postupem času přenést do vlastní hry a tím pádem zlepšit svou výkonost. Taktéž trenéři načerpali mnoho nových a zajímavých poznatků.

Zúročit tyto zkušenosti jedou žáci Stratova tento víkend do Košic na tradiční turnaje. V sobotu je čeká halový CASSOVIA NOHEJBAL CUP 2010, v neděli pak na antukových kurtech ZLATÝ FÉLIX 2010. V zahraniční konkurenci budou chtít navázat na dobré výsledky z minulého roku, popřípadě je ještě vylepšit.

„Díky podpoře Středočeského kraje, který z programu Fond volného času a sportu přispěl částkou 32.000 Kč na úhradu nákladů spojených se zdokonalováním nohejbalové mládeže ve Stratově, dále Obce Stratov, TJ Sokol Stratov, pod jehož hlavičkou se nohejbalisté prezentují a rodičů, se mladí stratovští nohejbalisté mohou účastnit akcí turnajů a soustředění pořádaných na celém území republiky a důstojně tak reprezentovat obec a také středočeský kraj,“ řekl místopředseda klubu Josef Horvát.