Na antukových kurtech ve Stratově se konal kvalifikačního turnaj na mistrovství republiky v nohejbale trojic v kategorii mladších a starších žáků. A v něm si vedli skvěle žáci Stratova.

Turnaj se hrál pod názvem Memoriál Jaroslava Krále, na počest dlouholetého činovníka nohejbalového svazu a TJ Plazy. V mladších žácích se představilo šest družstev, ve starších devět. Mladší žáci se utkali systémem každý s každým, ze kterého vzešlo konečné pořadí. Starší byli rozdělení do dvou skupin. Vítězové skupin postupovali přímo do semifinále. Mužstva z druhých a třetích míst se utkala o další dvě semifinalová místa.

V kategorii starších podle papírových předpokladů zvítězilo mužstvo Českého Brodu A, které disponuje věkově i fyzicky nejvyspělejším kádrem a kvalifikoval se na mistrovství republiky, které shodou okolností v letošním roce 19. – 20. června pořádá. Na dalších místech skončil domácí Stratov A a třetí Čelákovice A.

V mladších žácích se naopak papírové předpoklady nenaplnily a v posledním zápase, který byl zároveň přímým souboje o první místo a zároveň tedy o přímý postup na mistrovství republiky, nestačil favorit, mužstvo TJ Plazy, na nadšeně bojující Stratov A. Ten ve složení Michal Šnajdr, David Duška a Lukáš Novák zvítězil poměrem setů 2:0 a postaral se o největší překvapení trunaje.

Lukáš Novák z vítězného mužstva měl nabitý progam, neboť hrál ve trojici i ve starších žácích a počet odehraných zápasů, které během dne odehrál, se zastavil na čísle dvanáct. To vše během šesti hodin. „Turnaj zakončilo slavnostní vyhlášení výsledků a předání pohárů a věcných cen třem nejlepším mužstvům a jednotlivcům v obou kategoriích,“ řekl jeden z pořadatelů stratovského turnaje Josef Horvát. „Turnaj se vydařil díky organizátorům, dobrému počasí a především díky velmi dobrým výkonům hráčů,“ dodal Horvát.

KONEČNÉ POŘADÍ

starší

1. TJ Slavoj Český Brod A
2. TJ Sokol Stratov A
3. TJ Spartak Člákovice A
4. TJ Sokol Stratov B
5. TJ Spartak Čelákovice B
6. NK Zaječov

mladší
1. TJ Sokol Stratov A
2. TJ Plazy
3. TJ Slavoj Český Brod
4. SK Šacung Benešov
5. NK Zaječov
6. TJ Sokol Stratov B