„Za posledních osm let jsme dostali minimum financí na chod našeho klubu. Osm let se téměř nic neděje, naše snaha a žádosti vyznívají naprázdno,“ řekl Miloš Pavézka, předseda poděbradského nohejbalového klubu Oáza. „V současné době jednáme s městem a zdá se, že starosta je nám nakloněný,“ doufá předseda.

„S dotacemi pro nohejbalisty počítáme. Osobně si myslím, že by si to zasloužili, ale to nezávisí jen na mě,“ řekl starosta Poděbrad Jozef Ďurčanský.

Poděbradské kluby Oáza a NK by rády „své“ domácí prostředí. Rýsuje se varianta antukových kurtů v areálu Jezera. „Ano, je to představa nohejbalistů.

Uvidíme, jak nám to půjde. Problém je složitější. Ale každopádně se spoluprácí s nohejbalisty počítáme,“ řekl poděbradský starosta.

Podle Pavézky by kurty sloužily i veřejnosti. „Určitě by si tam rádi zahráli i kluci, kteří nohejbal závodně nehrají. Kurty by byly na dobrém místě,“ přemýšlí nahlas předseda Oázy. „Nikde v Poděbradech nejsou kurty, které by odpovídaly požadavkům na mistrovské zápasy,“ řekl Pavézka.

Proto budou hrát v letošní sezoně Oáza i NK Poděbrady ve Vrbové Lhotě. „A mám informace, že béčko NK se přejmenovalo na Pískovou Lhotu, protože tam hrají mistráky,“ prozradil Pavézka.

Podle něho vznikl kvůli chybějícím sportovištím generační problém. „Chybí nohejbalová mládež. A to proto, že namá kde hrát. My spoléháme na to, že když budeme mít kurty, přijdou i mladí hráči. V Poděbradech máme bývalé ligové hráče, kteří o mladých klukách vědí, ale těm se nechce jezdit do Vrbovky,“ uvedl Pavézka, podle kterého je v Poděbradech registrováno na padesát hráčů.

A jak vypadá pro srovnání situace v sousedním Nymburce? Tam zřejmě podobné problémy neřeší. Muži Lokomotivy Nymburk hrají krajský přebor, ženy bojují v nejvyšší soutěži. „Předloni získaly ženy dotaci 180 tisíc korun na sportovní činnost a loni nohejbalisté dostali ještě asi dvousettisícovou dotaci od města na rekonstrukci kurtů,“ uvedl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa. „Nymburští nohejbalisté tedy problémy, jaké mají v Poděbradech řešit nemusí,“ uvedl Fuksa. „Na schůzi tělovýchovné jednoty jednotlivé oddíly žádají o dotace a my jako Lokomotiva potom dáme požadavek na město. A to rozděluje finance na sportovní činnost,“ vysvětlil Fuksa postup, jak dotace získat.