Ve Vyškově se konal 39. ročník domácího deblového šampionátu nohejbalistů, který uspokojil především moravské celky. Ty se totiž podělily o kompletní medailovou sadu. Tu nejcennější pro sebe urvala modřická dvojice Gryc, M. Müller, která tak navázala na dva dorostenecké tituly v této disciplíně.

Vyškovské mistrovství bylo ale hlavně doslova pohřebištěm favorizovaných dvojic. Stejně jako v loňském roce, kdy zvítězila žatecká dvojice, i letos se urodilo nejedno překvapení.

TJ Spartak Čelákovice postavil hned tři deblové formace. Spilka – Kolenský, Flekač – Doucek a Vrtiška – Kaděra. Douckova a Kaděrova dvojice vypadla již ve skupinách. Bylo patrné, že obrovská konkurence je nad jejich síly. Zato Spilka s Kolenským postupovali turnajem jak nůž máslem. Nechali za sebou takové celky jako v osmifinále Břve nebo pak ve čtvrtfinále Karlovy Vary. V semifinále narazili na pozdějšího vítěze, mužstvo Modřic B, a po setech 9:10 a 9:10 nastoupili k boji o třetí místo.

Zápas o bronz byl velkou bitvou, dva ze tří setů skončily nejtěsnějším rozdílem. Speciálně čelákovické duo Spilka – Kolenský se může přihlásit na seminář, jak naložit s posledním míčem. V semifinále i souboji o třetí místo totiž takto ztratilo celkem tři sety. Přesto Čelákovičtí s nepopulární „bramborou“ v ruce nesmutnili.

Z extraligových týmů tak pochopitelně největší radost zavládla v tom modřickém. Zlato a bronz, to je hezká bilance. Divoké finále sehrála vítězná dvojice. Zatímco první set Gryc s Müllerem nebezpečný Vsetín zdolali rozdílem dvou tříd, ve druhém bylo všechno jinak. V tom třetím pak měli vsetínští nohejbalisté mečbol, ale sebevědomí vítězové koncovku zvládli. Exvyškovské duo v modřických službách tak potvrdilo své dlouhodobé deblové kvality.

Pořadí šampionátu

1. Sokol SDS Exmost Modřice B (Gryc, M. Müller)
2. NK Climax Vsetín (Padyšák, Gebel)
3. Sokol SDS Exmost Modřice A (Kop, Topinka, Gulda)
4. Spartak Čelákovice (Spilka, Kolenský)