Šacung Benešov – K. Vary 6:2

Atraktivní duel prvních dvou celků tabulky se hrál díky kolizi se semifinále hokejového šampionátu za mizerné návštěvnosti. Šacungu parádně vyšly trojice, vyhrál všechny čtyři. Když další dva zápasové body obstarali Ešner s Kalasem a Kadeřábek se Stejskalem v deblech, byla vysoká výhra na světě.

„Díky absenci Holuba jsme museli provést změny v sestavě a tyto změny se ukázaly jako úspěšné. Vyšly nám parádně hlavně trojice. Nebudu dnes ani nikoho vyzdvihovat, všichni hráči zahráli dobře. Byl to kolektivní výkon,“ řekl trenér domácího Šacungu Jan Buddeus.

So Břve – Sp Čelákovice 5:5

Středočeské derby nepoznalo vítěze a připomínalo klasickou houpačku. Břve třikrát v průběhu utkání vedly, aby v závěru zachraňovaly remízu. Tu domácím zajistila výhra Sachla s Chytrou proti Spilkovi s Plachým.

„Potkala se dvě herně vyrovnaná mužstva, čemuž nakonec odpovídá i nerozhodný výsledek. Škoda absentujícího Kresty, který nám, především v trojicích, citelně chyběl. Ale remíza se mi vzhledem k vývoji utkání zdá spravedlivá,“ přiznal břevský vedoucí Zdeněk Fišer.

„Vzhledem k marodce a vývoji začátku jsem s výsledkem spokojen. Výborný výkon jsme předvedli v odvetné trojce a zvláště dvojce, která ve třetím setu dokázala při výhodě příjmu jít bod za bodem k vítěznému konci,“ nebyl nakonec nespokojen ani kapitán Čelákovic Michal Doucek.

Sp Čelákovice – SK Šacung 6:4

Zlý den zažil v neděli Šacung, který letos derby moc neumí. Přitom v Čelákovicích vedl už 4:1 a vše se zdálo jasné. Jenže pak přišel kolaps a domácí vyhráli pět zápasů v řadě. Poslední dva debly už hráli v euforii, jak Kaděra s Flekačem, tak Spilka s Plachým rozjásali domácí diváky.

„Naše forma stoupá, hráči si uvědomují, že se mohou rovnat s každým. Dnes bych chtěl vyzdvihnout výkon celého týmu a také diváky kteří nás dokáží podporovat i v kritických chvílích. V tomto ohledu nám musí ostatní mužstva jen závidět,“ usmíval se Michal Doucek.

„Jak je s tímto soupeřem už snad zvykem, velký náskok nás neuklidní a naopak hráči se dostávají do křeče. Přitom domácí se nijak skokově nezlepšili, ale naši hráči nakupili ve trojkách velké množství nevynucených chyb. Nedokázal jsem dosud odhalit, proč tomu tak je. Je to už s Čelákovicemi potřetí v řadě,“ neskrýval rozpaky Jan Buddeus.

Karlovy Vary – So Břve 6:3

Karlovarští se z porážky na Šacungu vzpamatovali a utkání se Břvemi rozhodli dvěma vítěznými sériemi. Ta první tříbodová přišla hned v úvodu utkání, ta druhá, dvoubodová za stavu 3:2. Naději na alespoň zisk bodu za remízu měla hostující dvojice Makara, Březina, ale nepovedlo se.

„Škoda že se nám nepodařilo přetavit ve vítězství alespoň jednu z prvních dvojic, kdy k tomu bylo blízko. Pak by se nám hrálo mnohem lépe. Pokud proti tak kvalitnímu soupeři, jako jsou Karlovy Vary, dopřejeme náskok 3:0, pak se utkání hrozně špatně otáčí,“ přiznal břevský Richard Makara.

(mm)