SK Šacung 1947 – Modřice 4:6

Duel základní části, to byl souboj dvou nejlepších týmů loňského i aktuálně letošního ročníku. Šacung je ve formě a je škoda, že se musel obejít bez zraněného Holuba. V utkání, které trvalo čtyři a půl hodiny, za domácí excelovali Ešner se Stejskalem, kteří přehráli oba debly a druhou trojici hostů. Smolařem utkání byl domácí kapitán Doubrava, z pěti startů nebodoval ani v jednom. Naopak nečekaný bod uhráli Řehák se Štěpařem ve třetím deblu. Šacung nastoupil v sestavě Doubrava, Kalas, Řehák, Štěpař, Ptáček, Ešner, Stejskal.
„Z našeho pohledu by utkání slušela remíza, hráči si jí za výkon zasloužili. Z hráčů nejlépe zahráli Ešner, jeho styl Modřicím nesedí, a také již tradičně Stejskal. Naopak dost smůly měl Doubrava. Třeba v singlu vedl 7:5 ve třetím setu a v posledním deblu s Kalasem jim scházel bod k výhře. Ukázali jsme, že i přes suverenitu Modřic se s nimi dá hrát,“ řekl Jan Buddeus.

Děčín - SK Šacung 1946 3:6

Na půdě nováčka byl stav 3:3 a Šacung musel zabrat, aby se nedostal do potíží. Tři zápasové body domácích ale šly především na vrub nekoncentrovanosti hostů, kteří v nich trestuhodně zahodili celkem neuvěřitelných třináct mečbolů. Poslední tři zápasy ale Šacung koncentraci našel a neztratil v nich už ani set. Šacung nastoupil v sestavě Doubrava, Kalas, Řehák, Štěpař, Ptáček, Ešner, Stejskal.
„Neproměnit pár mečbolů v jednom zápase se občas stane. Ale nám se to stalo hned třikrát a zejména ve dvojkách by se to stávat nemělo. Bylo to lajdáctví a nedodržení toho, co jsme si řekli. Hráči si to uvědomili a druhou půlku utkání už hráli koncentrovaně až do konce,“ řekl trenér Jan Buddeus.

Čakovice - Sokol Břve: 6:1

V prvním letošním vzájemném utkání to byli právě Čakovičtí, kdo utrpěl debakl. Břevský tým ale nyní není v takové pohodě. Proto se výsledek dal jen těžko odhadovat. Domácí však měli nástup z oblasti snů, vedli 4:0 a o vítězi tak bylo brzy jasno. První a jediný bod utkání uhrála Břvím třetí dvojice Sachl, Putík a střídající Voldřich. Nevedlo se ani Babkovi v singlu. Pečeť výsledku dala výhra domácí trojice proti Makarovi s Chytrou a Putíkem. Břve hrály v sestavě Babka, Makara, Chytra, Sachl, Březina, Putík, Voldřich.
„Bylo to jednoznačné vítězství domácích. Výborně jim zahráli především bratři Suchých a Mrákava. Zápas o třetí místo jsme nezvládli. Hráči trénují jako nikdy, ale stále se nemůžeme dostat do herní pohody,“ řekl vedoucí družstva Zdeněk Fišer.

Čakovice – Sp. Čelákovice 6:2

V utkání byl favoritem domácí celek, který má formu. Čelákovičtí bez potrestaného Spilky sice díky Flekačovi s Kaděrou vyhráli druhou dvojici, ale vůbec jim nešly trojice a to v utkání rozhodlo. Další bod hostů za stavu 1:3 uhráli ve třetí dvojici Doucek s Kyliánkem, ale singlista Kolenský tentokrát vyhořel. A pak přišly na řadu opět trojice. Čelákovice hrály v sestavě Doucek, Flekač, Kyliánek, Vrtiška, Kaděra, Kolenský, Štěpánek, Motl.
„Máme úzký kádr. Pokud se někomu nedaří, tak za něj nemáme adekvátní náhradu,“ stroze konstatoval kapitán Michal Doucek.

Sokol Břve – Žatec: 6:4

Utkání se podobalo prvnímu vzájemnému duelu, tentokrát ale byli nahoře domácí. Do stavu 2:2 se nic podstatného neudálo, klíčový tříbodový náskok Břví zajistili Sachl s Putíkem ve třetí dvojici, Babka v singlu a Makara s Chytrou a Putíkem ve trojici. Žatec se sice ještě vzepjal, snížil na 4:5, ale Babka s Chytrou v deblu jednoznačně vybojovali dílčí a tím i celkovou výhru. Břve hrály v sestavě Babka, Makara, Chytra, Sachl, Březina, Putík, Voldřich.
„Bylo to velmi vyrovnané utkání, vždyť pět zápasů skončilo 10:9 ve třetím setu, z toho čtyři pro hosty. Rozhodujícím momentem bylo vítězství Babky nad O. Vítem, samozřejmě tím nejtěsnějším rozdílem,“ zhodnotil duel vedoucí Zdeněk Fišer.

Sp. Čelákovice – Modřice: 1:6

Modřice jedou a soupeřům nadělují bez ohledu, zda hrají doma nebo venku. Čelákovice uhrály hned v úvodu jediný zápas díky dvojici Flekač, Kaděra. Další už byly jasnou záležitostí hostů. Poslední vzdor předvedl za stavu 1:4 Kolenský v singlu, ani jeho vedení v koncovce ale překvapení nevyprodukovalo. Kolenský si vypil kalich hořkosti do dna, ve trojici s Kaděrou a Kyliánkem také dvoubodový náskok ve trojici nedovedli k výhře. Čelákovice nastoupily v sestavě Doucek, Flekač, Kyliánek, Vrtiška, Kaděra, Kolenský, Štěpánek.
„Prohra je dost krutá, ještě jeden nebo dva body jsme si zasloužili. Máme hlavně nesehrané dvojky. Soupeři jsme to dost usnadňovali,“ řekl kapitán Michal Doucek.

Ostatní výsledky – 8. kolo: Žatec – K. Vary 3:6. 9. kolo: K. Vary – Děčín 6:3.

 1. Modřice⋌ 9 9 0 0  54:13  18
 2. Šacung Benešov ⋌10 7 0 3  49:33  14
 3. Čakovice⋌ 9 5 2 2  42:33  12
 4. Břve ⋌10 5 1 4  41:43  11
 5. Karlovy Vary⋌ 9 4 0 5  38:42   8
 6. Čelákovice ⋌9 2 2 5  31:48   6
 7. Žatec⋌ 9 1 1 7  32:51   3
 8. Děčín⋌ 9 0 2 7  28:52