„Bronz mě určitě těší. Na víc jsem asi neměl, byli tady lepší hráči. Semifinále proti Mrákavovi bylo hodně těžké, tam se to musí dávat do stran, jinak to všechno má. Vyšel mi druhý set, tam se mi to dařilo. Ve třetím setu mu ale vyšlo několik smečovaných podání, nepřïjmul jsem si dobře a zkazil. V posledním zápase s Janebou, kterého jsem v semifinále moc nečekal, to bylo také těžké. Já ty zápasy po porážce moc rád nemám. Také to bylo vidět, první set jsem prohrál, hlavně vlastní chybou, ale pak už jsem zápas dotáhl k výhře,“ úlevně si oddechl Michal Kolenský.

S výjimkou snad čtyř kvalitních singlistů (včetně modřického Bubniaka) se na šampionátu prezentovala domácí špička, doplněná singlisty z nižších soutěží. Celkem se tedy v akci představilo dvaatřicet borců, rozdělených do osmi čtyřčlenných skupin.

Kaděra prohrál ve skupině jeden zápas a dvakrát remizoval a to mu na postup nestačilo.

Kolenský ve své skupině jednou vyhrál a dvakrát lépe remizoval a to mu zajišťovalo postup z prvního místa do osmifinále. Zde přešel přes vsetínského Ifku, pak porazil i Bíbra z Karlových Varů a byl v semifinále. Tak nestačil na Mrákavu. V souboji o třetí místo si Kolenský spravil chuť a po dramatické bitvě vyhrál nad Janebou, když rozhodl poslední možný míč.

Finálový duel mezi Mrákavou a Vítem vyzněl pro žateckého Ondřeje Víta 2:0 Ten si tak ziskem domácího titulu prakticky vybojoval i účast na blížícím se evropském šampionátu mužů v Turecku.

Petr Flekač