V základní skupině vyhrály nad Horažďovicemi a remizovaly s Šacungem C a Modřicemi A. Těmito výsledky si zajistily druhé místo ve skupině a tím také postup do osmifinále, kde narazily na TJ Pankrác. Čelákovice vyhrály poměrně lehce nad tímto soupeřem a postoupily mezi osm nejlepších týmů.

V minulých ročnících vždy Čelákovicím byla vystavena v těchto fázích turnaje stopka a končily na pátém až osmém místě. Letos však přepisovaly dějiny. Los jim přiřkl soupeře nad jiné silného, pomýšlejícího na umístění nejvyšší. Koho jiného než Šacung A, jenž nastoupil v sestavě Ondřej Vít, Jiří Holub a Jiří Doubrava. Jedná se o trojici, kde všichni zmiňovaní hráči hrají za reprezentaci ČR. V tomto duelu Čelákovice podaly svůj nejlepší výkon za celý den. Dařilo se v poli i na smeči a v třísetové bitvě nakonec vyhrály ve třetím setu 10:8 a zajistily si postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

V semifinále je čekala další reprezentační trojka, Radek Pelikán, Pavel Kop a Michal Kokštejn, hrající pod hlavičkou Modřic A, která však byla již nad jejich síly. Proto je tak trochu s podivem, že za stavu 7:7 rozhodčí odpískal „lajnový“ míč jako aut po předchozím nesportovním smazání otisku jedním z hráčů Modřic. Místo aby tak šly Čelákovice do vedení, prohrávaly 7:8. Tento set nakonec prohrály 10:7 a po prohře 10:8 v druhém bojovaly o třetí místo. V souboji s Modřicemi B se již tolik nedařilo Čelákovicím v poli a prohráli ve třetím setu 10:8 a obsadili celkově čtvrté místo.

Pořadí: 1. Modřice A (Radek Pelikán, Pavel Kop, Michal Kokštejn), 2. ITD Sport (Richard Makara, Libor Chytra, Petr Stejskal, Josef Řehák), 3. Modřice B (Petr Topinka, Jakub Pospíšil, Tomáš Bíbr), 4. Spartak Čelákovice (Martin Spilka, Martin Flekač, Michal Doucek).

„Turnaj nám vyšel. Celou dobu jsme hráli jiné rozložení při smeči, kde já jsem smečoval z prvního kůlu a Spilka ze vzdálenějšího. Doucek nahrával nízkými přihrávkami a soupeř nestačil blokovat. Přitom Spilka byl na druhé straně osamocen a razantními smeči bodoval. Postup do finále nebyl až tak nereálný přestože Modřice A hrály výborně. Mohli jsme však více bojovat o třetí místo,“ zhodnotil výkon Spartaku Čelákovice Martin Flekač.