Čelákovice – Modřice 6:3

Po skalpech v podobě remíz s Karlovými Vary a Šacungem Benešov přišlo dokonce čelákovické vítězství nad několikanásobným mistrem České republiky. Slavné mužstvo z Modřic nabité reprezentanty se tak muselo sklonit před provinčním týmem z Čelákovic.

První trojka domácích Flekač, Kaděra sice ještě prohrála, ale pak to byl koncert. Spilka s Plachým ve druhé dvojce srovnali na 1:1. V duchu slavných hitchcockových hororů se odehrávaly obě trojky. Obě ale zvládly Čelákovice. Vložená dvojka se čelákovickým v poslední době nedaří. Nebylo tomu jinak ani v tomto případě. A když ani Plachý v singlu nenalezl recept na robustního Kopa byl stav 3:3. Plachý ovšem toto zaváhání napravil v následující trojce a společně s Kaděrou a Vrtiškou ve dvou setech porazili Rosenbergra, Müllera a Pospíšila, když ve druhém setu prohrávali jíž 5:7, ale dokázali tento nepříznivý stav otočit na 10:9. Ve druhé trojce, Spilka, Frank, Kolenský a střídající Flekač, si Spilka vychutnal ve třetím setu Kopa svou smečí přes jeho blok, což znamenalo vítězství 10:8 a celkové vedení 5:3. V této fázi se Čelákovice mohly radovat ze zisku jistého bodu. S tím ovšem nesouhlasila dvojice Flekač, Kaděra. Po setech 9:10, 10:6 a 10:8 si tak napravila reputaci z prvního vystoupení a poslala Rosebergra s Pelikánem a s nimi celý modřický tým do předčasných sprch.

„Nevyvarovali jsme se některým chybám v průběhu zápasu, ale nezměrnou bojovností jsme dokázali nepříznivě se vyvíjející začátky zápasů ve čtyřech případech otočit,“ zhodnotil utkání spokojený trenér Čelákovic Michal Doucek.

Sled zápasů: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3. Čelákovice: Vrtiška, Plachý, Kaděra, Kolenský, Spilka, Frank, Flekač, Moc, Doucek. Modřice: Müller, Rosenbergr, Kop, Topinka, Pospíšil, Pelikán.

Čelákovice – Český Brod 6:1

Poměrně jednoduše si poradili domácí hráči s hostujícím Slavojem Český Brod. V průběhu zápasu vedli již 4:0 a dovolili soupeři bodovat jen ve vložené dvojce.
„S hrou i výsledkem jsem spokojen. Myslel jsem, že soupeř bude klást větší odpor, zvláště, když v minulém kole obral o bod favorizované Karlovy Vary,“ zhodnotil utkání trenér Čelákovic Michal Doucek.

Sled zápasů: 4:0, 4:1, 6:1. Čelákovice: Vrtiška, Plachý, Kaděra, Kolenský, Spilka, Frank, Flekač, Moc, Doucek. Český Brod: Vedral, Cibulka, Janík, Sýkora, Petřina, M. Kaděra, Cmíral.

Petr Flekač