Modřice – Čelákovice A 6:1

První mužstvo tabulky v lehkém tempu přejelo hostující tým z Čelákovic. Jediný bod uhrála za stavu 3:0 pro domácí trojka Spilka, Plachý, Vrtiška. Hostům se nedařilo ani v silných disciplínách, čímž je vložená dvojka a singl.

„Možná že výsledek vypadá jednoznačně, ale některé sety končily rozdílem pouhého bodu. Soupeř byl však nad naše možnosti,“ zhodnotil utkání šéf klubu Čelákovic Martin Spilka.

Sled zápasů: 3:0, 3:1, 6:1. Čelákovice: Spilka, Flekač, Kaděra, Kolenský, Plachý, Vrtiška, Frank, Kozák.

Český Brod – Čelákovice A 4:6

Prvního vítězství se dočkali hráči Čelákovic v mistrovském zápase na půdě nováčka soutěže Slavoje Český Brod.

Hned v úvodu sice Spilka s Plachým podlehli M. Kaděrovi s Vedralem, ale v zápětí přišlo vyrovnání v podání druhé dvojky Flekač, J. Kaděra. Domácí však šli opět do vedení. Remízu hostů zařídila druhá trojka Spilka, Vrtiška, Plachý. A když nezaváhala ani vložená dvojka Vrtiška, Kolenský, tak se mohly Čelákovice radovat z vedení 3:2. Rozhodující úder pak mohl zasadit soupeři Kolenský v singlu, ale mladý Vedral na straně domácích byl proti. Úlohu prvního smečaře v následující trojce se Plachý zhostil na výbornou a posunul stav na 3:4. Hosté pak zvýšili na 5:3, ale domácí se nevzdali a ještě jednou snížili na rozdíl jediného bodu. Čelákovice si však nenechaly premiérovou výhru v sezoně vzít.

„Slavoj se představil jako houževnatý soupeř a v extralize může potrápit i vyslovené favority. Bohužel se nám nevyvedl singl a soupeře jsme tak dostali do hry. A když ani naše dvojka Kaděra – Flekač neunesla tíhu utkání, tak jsme se museli strachovat o výsledek až do samého závěru,“ zhodnotil utkání trenér Čelákovic Doucek.

Sled zápasů: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6. Čelákovice: Spilka, Flekač, J. Kaděra, Kolenský, Plachý, Vrtiška, Frank, Doucek. Č. Brod: M. Kaděra, Vedral, Janík, Cmíral, Sýkora, Sachl, Cibulka, Petřina.

Petr Flekač