Extraligoví nohejbalisté Spartaku Čelákovice si do tabulky připsali další bod, když na svých kurtech remizovali s týmem Modřic.

Čelákovice – Modřice 5:5

Utkání mělo dost absurdní začátek. Mistři extraligy z roku 2009 si vymodlili kontumaci první dvojky pro údajné včasné nenastoupení domácích k utkání a hlavní rozhodčí Josek jim na to skočil. Čelákovice tak prohrávaly 0:1 aniž by si koply do balónu.

Druhá dvojka plná emocí z rozhodnutí kontumace prvního zápasu nepodala optimální výkon a prohrála 0:2. Ukřivdění s nespravedlivým výrokem sudího spadlo z mužstva Čelákovic v následující trojce, která ve složení Mareček, Plachý, Kaděra doslova rozebrala soupeře, když skvělým servisem zaúřadoval Mareček. Vyrovnání přišlo ve druhé dvojce Flekač, Doucek, Spilka, která porazila soupeře 2:1 a srovnala stav na 2:2. Ve vložené dvojce úřadoval vedle Doucka mladý Vrtiška, který si zachoval chladnou hlavu a ve třetím setu povedenou smečí na hostujícího Pospíšila zvýšil na 3:2. V singlu Plachý statečně vzdoroval reprezentantu Bubniakovi, ale prohře nezabránil a soupeři dovolil vyrovnat na 3:3. Pak byli dvakrát ve vedení hosté z Modřic, ale Čelákovice vždy odpověděly a proto skončil zápas nerozhodně.

„S hrou a předvedeným výkonem jsem spokojený. Přes nepříznivý vývoj utkání se mužstvo neuvěřitelně semklo a bojovalo tak, jak se sluší a patří,“ zhodnotil utkání trenér Čelákovic Doucek.

Sled zápasů: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5. Čelákovice: Doucek, Flekač, Mareček, Kaděra, M. Vrtiška, Plachý, Spilka, Šlajs. Modřice: Kop, Pelikán, Topinka, Gulda, Müller, Rosenberg, Pospíšil, Bubniak.

PETR FLEKAČ