Spartak Čelákovice má jenom jedno hřiště, a tak druhým rokem musí žádat o výjimku, aby vůbec mohl tým startovat v nejvyšší soutěži. Naštěstí bylo žádosti vyhověno a byla prodloužena do června 2010. A když město po čtyřech letech slíbilo výměnu pozemků, tak se druhé nohejbalové hřiště bude moci realizovat. „V současné době sháníme finanční pomoc na výstavbu a čekáme jak dopadne grant na Středočeském kraji. Pokud by se někdo našel a pomohl nadšencům z nohejbalu, rádi uvítáme jakoukoliv pomoc,“ řekl Martin Spilka, člen čelákovického oddílu.

V sezoně 2010 bude mít nohejbalový oddíl Spartaku opět zastoupení v několika soutěžích. A – tým nastoupí v nejvyšší soutěži extralize, B – tým po loňském postupu v krajském přeboru a žáci též v krajském přeboru.

První zápas sehraje Spartak Čelákovice na domácí půdě 3. dubna. „Můžete se těšit na novou posilu, ktera přišla do týmu,“ vábí příznivce Spilka.
Novou akvizicí týmu je Michal Plachý, čtyřiadvacetiletý nohejbalista, který začínal v oddíle TJ Sokol Dolní Radechová ve svých 12 letech. A je několikanásobným mistrem republiky.

V roce 2001 přestoupil do Velkých Petrovic, v roce 2004 hrál v TJ Slavoj Český Brod a v roce 2005 přestoupil do Sokola SDS Exmost Modřice.
V současné době hraje za prvoligovou Solidaritu Praha s níž se v letošní sezoně neúspěšně pokoušel probojovat do extraligy.

Mezi jeho doplňkové sporty lze zařadit lední hokej, který hrál v letech 1993 – 2000 za HC Náchod. V současné době je posilou Benfiky Dolní Radechová hrající amatérskou soutěž v Hronově.