Ve třetím kole extraligy nohejbalistů zajížděly Čelákovice na horkou půdu Šacungu Benešov, v jehož řadách hraje řada reprezentantů, jako Doubrava, Holub, Řehák nebo Kalas. A tato hráčská kvalita byla patrná v celém průběhu zápasu.

Šacung Benešov – Čelákovice 6:2

V rozhodujících momentech vzali reprezentanti v dresu domácích za záchranou brzdu a otočili pro ně nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch, a tak si připisovali jeden bodík za druhým. Čelákovice však nezačaly vůbec špatně. První dvojka ve složení Flekač – Kaděra rozehrála duel skvěle a po bezchybném výkonu dokázali oba bodovat a po setech 10:6 a 10:6 vyprovodili z kurtu Doubravu s Řehákem. Pak ale přišla čtyřbodová série domácích, kteří se rázem ujali vedení 4:1.

Následoval singl v podání Kolenského proti Holubovi. Kolenský neudělal v průběhu žádnou chybu a po setech 10:7 a 10:8 si dovolil ukončit duel parádní patou. To však bylo ze strany hostí vše a domácí Šacung zvítězil v dalších dvou zápasech.

„Dobře zahrála jen první dvojka a pak Michal v singlu. Naše trojka musí hrát víc variabilně, hra na jednoho smečaře prostě není možná,“ řekl po utkání hráč hostí M. Spilka.

Čelákovice jsou na sedmé příčce s jedním bodem a poměrem zápasů 0 – 1 – 2.

Sled zápasů: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2. Čelákovice: Doucek, Flekač, Kyliánek, Spilka, Vrtiška, Kaděra, Kolenský, Motl.

PETR FLEKAČ