A je to tady. Rozjela se nejvyšší nohejbalová soutěž – Extraliga mužů. Čelákovice, coby nováčka soutěže, čekal nelehký začátek, zajížděly totiž k zápasu na půdu úřadujícího mistra republiky, mužstva Modřic.

Modřice – Čelákovice 6:1

Domácí favorit nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách a jednoznačně „přejel“ hosty 6:1, když jim dovolil jen jedno vítězství v druhé dvojce v podání Spilky a Kolenského. Ta porazila Palikána s Müllerem 2:0. Poměrně se ještě dařilo trojce Doucek, Kaděra, Flekač, která dokázala vyhrát druhý set 10:7. Ani v singlu nebyl zápas v podání Kolenského jednoznačný. Několikanásobný reprezentant a mistr světa Bubniak se musel sklonit v druhém setu před dobrou hrou hostujícího hráče a ten prohrál 10:2. Ostatní zápasy byly v podstatě jednoznačnou záležitostí domácích Modřic.

„Jako nováček nejvyšší soutěže jsme vstoupili do zápasu s velkým odhodláním. Avšak na exmistra České republiky jsme neměli nárok. Převýšil nás ve všech směrech. V koncovkách se nám tolik nedařilo, tak jak jsme si představovali. Jako nejlepšího hráče hodnotím Michala Kolenského,“ řekl po utkání trenér hostí M. Doucek.

Sled zápasů: 1:0, 1:1, 6:1. Diváci: 100. Čelákovice: Doucek, Flekač, Kyliánek, Spilka, Vrtiška, Kaděra, Kolenský.

PETR FLEKAČ