Nohejbalisté Spartaku Čelákovice vyhráli i druhý vzájemný souboj play off první ligy s týmem Českého Brodu a čeká je baráž s předposledním celkem extraligy, týmem Janovic. Doma vyhrál Spartak 5:3, na českobrodských kurtech se mohl radovat z výhry 5:2.

Český Brod – Čelákovice 2:5

Jen malou naději měli domácí hráči na rozjeté hosty. Ti předvedli jeden ze svých výborných výkonů a za tři hodiny spláchli soupeře doslova z kurtu.

Hostující trenér Doucek se projevil jako velký stratég a i jeho zásluhou si hosté odvážejí cenou výhru. Nasadil vloženou dvojku Kaiser – Motl jako první do hry a ta v třísetové bitvě sice prohrála, ale tento tah otevřel poté vítězné tažení Spartaku v dalším vývoji utkání. Druhá dvojka ve složení Spilka – Kolenský totiž ihned utnula jakékoliv spekulace a po jednoznačném průběhu srovnala na 1:1. Domácí ještě vykřesali jiskřičku naděje v následné trojce a posunuli stav na 2:1 ve svůj prospěch. Ovšem to byla jejich „labutí píseň“.

Čelákovice v následující trojce kontrovaly a srovnali na 2:2. Vložená dvojka Doucek – Flekač pak naplnila očekávání kouče a vítězstvím 2:0 na sety otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Singl a druhá dvojka pak jen pečetila dobrý výkon celého týmu Spartaku.

Čelákovice hrají v sobotu v Janovicích, o týden později doma. Oba mače začnou ve 14 hodin.

Sled zápasů: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5. Čelákovice: Doucek, Flekač, Kaiser, Spilka, Mareček, Motl.