Čelákovice – Modřice 5:4

Čelákovice oplatily soupeři porážku z prvního zápasu a z nepříznivě se vyvíjejícího utkání si šňůrou čtyř bodů v řadě vynutily třetí zápas.

Tak to tu ještě nebylo. Více než tři sta diváků přišlo do čelákovické Emity arény na druhý semifinálový zápas mezi domácími Čelákovicemi a hostujícími Modřicemi. Pro domácí se však začátek nevyvíjel nijak šťastně. První dvojku prohráli 1:2 a ani obětavé zákroky Kaděry a Flekače na tom nic nezměnily. Spilka s Plachým sice po svých vítězných setech 10:6 a 10:8 dokázali srovnat na 1:1, ale to bylo na dlouhé chvíle ze strany čelákovických nohejbalistů vše. Modřice šňůrou tří bodů strhli vedení v poměru 1:4 na svou stranu. Proti tomu však byli hlavně diváci. Ti vedeni neutuchajícím konferenciérem vyburcovali domácí hráče k fantastickému výkonu.

Hráči se svým hlasitým příznivcům odměnili, když dokázali zvítězit ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech.

„Určitě napínavé utkání s výbornými výkony hráčů na obou stranách. Do půlky utkání soupeř kraloval, ale stále jsem věřil našim hráčům, že výsledek otočí. Ty hodiny tréninku se musely přeci projevit. Poděkování samozřejmě patří i divákům, takovou kulisu nám musí závidět každé mužstvo“, zhodnotil utkání trenér Čelákovic Michal Doucek.

Sled zápasů: 1:0, 1:4, 5:4. Čelákovice: Kaděra, Kolenský, Spilka, Frank, Flekač, Moc, Doucek, Vrtiška, Plachý. Trenér: Doucek, Sládek. Modřice: Kop, Rosenbergr, Müller, Topinka, Bubniak, Pelikán. Rozhodčí: M. Sachl starší, Škoda. Diváci: 350.

Třetí zápas sehraje A – tým Spartaku Čelákovice v sobotu 17. září od 14 hodin na kurtech v Modřicích.

Petr Flekač