Kromě naší absolutní nohejbalové špičky, Mrákavy, Pelikána, Vankeho, Kopa či Guldy, zde byly vidět i staronové tváře, Fritz, Šimáček, Ungerman a další. Čelákovice nominovaly formaci ve složení Spilka, Kyliánek, Doucek, Flekač a Kaděra. Byli nalosováni do poměrně těžké skupiny s Hlohovcem, Modřicemi B a pozdějším vítězem Šacungem. Po nemasném, neslaném výkonu žádnou velkou díru do nohejbalového světa neudělaly. V prvním zápase s Hlohovcem, v dost nervózním utkání, v druhém setu za stavu 7:7 Spilku vystřídal Kaděra a dotáhl utkání po setech 10:7 a 10:8 do vítězného konce. V druhém utkání proti Modřicím B se tolik nedařilo Spilkovi a tak opět zasahoval za stavu 4:7 pro soupeře Kaděra. Stačil ještě srovnat na 9:9, ale při bloku mu soupeř nastřelil ruku a po setech 5:10, 9:10 vyhrál celý zápas. V posledním zápase by musely Čelákovice vyhrát nad Šacungem. Ten již kalkuloval o možném rozlosování v nedělní finálové skupině a povolil Čelákovicím uhrát bod. Sety 5:10 a 10:7 jim v součtu ostatních výsledků určily jen třetí nepostupové místo. Nutno podotknout, že některé skupiny byly o poznání lehčí a tam by měly určitě větší šance na postup.

Z nedělních skupin postoupily do semifinále týmy Modříc A, Šacungu, Košic a ITD. Zápasy přinesly skvělou třísetovou podívanou, z které vzešli finalisté z Košic a Šacungu. Zápas nabitý tvrdými smeči jakož to i chytrými kraťasy zvedal diváky doslova ze sedadel. V třetím setu se výhoda příjmu několikrát přelévala ze strany na stranu s vítězným posledním smečem pro Šacung. Ten tak k mistru ČR přidal další cenou trofej, vítězství v Poslední smeči. Mistr z Košic tak po sedmi letech okusil prohru ve finále na mezinárodní scéně.