Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly, si tak mohly vyzkoušet děti dvě družstva Házené Mělník, a po jednom družstvu Sparty Kutná Hora, SK Hudlic, Liberec Handball a 1.HC Pardubice. Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Druhý poděbradský tým byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který klub otevřel v loňském roce u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. „Děti si tak mohly vyzkoušet opět atmosféru opravdového turnaje miniházené. Je velká škoda, že velký počet dětí se z důvodu nemoci nemohlo domácího turnaje zúčastnit,“ litoval Tomáš Vejvar, trenér poděbradského oddílu házené.

V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. „Velké poděkování patří již o něco zkušenějším hráčkám a hráčům a členům klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Elišce Farkačové, Nele Helekalové, Janě Pýchové, Eleně Káninské, Petru Čížkovi, Davidu Macanovi, Kristianu Macanovi a Sašovi Evpakovi, kteří si opět vyzkoušeli roli rozhodčího a samozřejmě rodičům, kteří pomohli s organizací turnaje, a Mirce Cíchové, která vše řádně zfotodokumentovala,“ řekl Vejvar.

Tomáš Birkuš
Padesátník Tomáš Birkuš: Vždycky jsme byli taková zlobivá partička

Na konci turnaje všechna zúčastněná družstva obdržela od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Adam Mickerts, Benedikt Kulich, Matyáš Matula, Matyáš Vinš, Filip Svoboda, Šimon Cícha a Maxmilián Kulich.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček, nastoupili: David Feher, Lukáš Buldra, Mykhailo Shapovalov, Leontýna Steklá, Filip Šprings, Klaudie Kulichová a Mariana Feherová.

NÁBOR

Do týmu Přípravky (r. 2015 - 2017) probíhá celoroční nábor dívek a chlapců. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně telefonním čísle 603 343 096.