Opět jste se stala mistryní republiky. Jak jste si to užila?
Potěšili mě hlavně dobré ohlasy kamarádů, rodiny, profesorů i lidí z haly, které jsem ani neznala. Jedna paní mi dokonce před vyhlášením řekla, že jestli nevyhraji, podá protest. To mě hodně pobavilo i zároveň potěšilo.

Vy jste titul obhájila. Je snazší vyhrát poprvé nebo prvenství obhájit?
Každý rok je to těžké vyhrát. Jsem poslední rok v juniorské kategorii, tak nějaké konkurentky odešly do starší a některé zase přišly z mladší. Pro mě asi bylo nejtěžší vypracovat se mezi ty nejlepší. Někdo si pak myslí, že když už je na tom vrcholu, nemusí se tolik snažit. A to není pravda, protože kdykoliv nad námi může zvítězit dívka, kterou jsme nikdy neviděly nebo myslely si o ní, že není dobrá.

Čekala jste, že budete zase vítězkou?
Doufala jsem, že bych se mohla dostat do nejlepší šestice. Spíš jsem si to jela užít a dát do toho všechno.

Jaké byly vaše pocity po vítězství?
Jako vždy úžasné, když si zpětně řeknu, že jsem nejlepší v České republice, je to až neuvěřitelné.

Co na váš úspěch říkali vaši nejbližší?
Byli jako vždy šťastní, jsou rádi, že dělám to, co mě baví a ještě k tomu mám celkem slušné výsledky. Já sama jsem vždycky ráda, že z toho mají takovou radost.

Jaká byla konkurence ve vaší kategorii? Kdo byl vaší největší sokyní?
Letos jsem byla v té kategorii jako nejstarší ročník. Já sama jsem brala jako konkurenci dívky, které přišly z té mladší kategorie, jelikož jsem moc dobře věděla, že ony jsou skvělé.

Studujete, do toho děláte aerobik. Jak to vše zvládáte?
Studuji Gymnázium v Nymburce a není to vůbec jednoduché. Mám tam ale zařízený individuální plán, za který moc děkuji řediteli. Díky němu mohu trénovat i víc než před nastoupením na gympl. Jsem moc ráda, že učitelé chápou, že toho mám hodně, tak si mohu někdy i odložit písemné práce.

Jaké jsou vaše další sportovní cíle?
Můj cíl je stále stejný, dostat se na mistrovství světa ve sportovním aerobiku.

Začaly prázdniny, doba odpočinku. Jak budete trávit volný čas?
Nějaký ten odpočinek tam bude, od srpna už mi začnou pravidelné tréninky a soustředění. Celý červenec se flákat u bazénu ale nemůžu, kdybych nic nedělala, tak bych se do formy dávala hodně dlouho, takže nějaké sportovní aktivity určitě zařadím. Doufám, že to má tak většina sportovců, že bez pohybu nevydrží ani dva dny jako já (smích).